středa 7. srpna 2013

USA 21. den - California (Napa Valley)

Ráno jsme si dali snídani v asi nejmenší kuchyňce, co jsme kdy v ubytovacím zařízení viděli.

V 10 nás vyzvedlo auto a vyjeli jsme na wine tour, ochutnávku vín. Vyzvedla nás sympatická Carolynn. Projeli jsme centrem města a pak už jsme ochutnali první vína ve vinařství Andretti.

V Napa Valley je kolem 400 vinařství. Do některých se dá podívat jen na objednávku a některá prodávají víno pouze zde. Překvapilo nás, že hned na první zastávce nám vína chutnala. Většinou nám chvíli trvá, než si zvykneme na místní lokální a specifickou chuť. Pinot Grigio v Andretti bylo samozřejmě jiné než italské, sladší, ale v chuti hodně zajímavé. Červená byla lehká, super Pinot Noir a Zinfandel. Okolí bylo hezky upravené a dům byl pěkná napodobenina italského stylu.

Druhá ochutnávka byla v Black Stallion. Větší vinařství a bohatá vína, Chardonnay nám moc chutnalo, bylo blízké evropskému.

Co se nám hodně líbilo byly řady různých odrůd vín, člověk mohl ochutnat přímo z keře a porovnat různé chutě hroznů.

Pak jsme jeli na oběd do vinotéky V. Sattui. Mají tu skvělé jídlo a víno se prodává pouze na místě. Portobello houby, ravioly, hovězí sandwich a nakládaný vinný list nám moc chutnaly. Potom jsme si dali další ochutnávku, 12 různých druhů. Zinfandely jsou lokální specialita a jsou opravdu dobré, nicméně drželi jsme se spíš bílých vín, krémové Chardonnay nám chutnaly.

Po obědě jsme pokračovali k vinařství Robert Mondavi, jednomu z nejznámějších v Californii. Bylo prodáno před osmi lety, takže už nepatří rodině Mondavi a je dost komerční (podobně jako Cloudy Bay na Zélandu), ale to je daň z předchozího výrazného úspěchu. Problém u těchto vinařství bývá kvalita, která pochopitelně nejde vždy zajistit, každý ročník vína je jiný. Ceny tak někdy zůstávají vysoko díky předchozím úspěchům, ale víno už není tak excelentní. Byli jsme tedy hodně zvědaví. Cena ochutnávky byla pochopitelně dražší. Víno bylo z našeho pohledu spíše průměrné, ale pořád kvalitní.


Poslední zastávka byla v Domaine Chandon. Světoznámé šampaňské, které nám nemohlo nechutnat. Tady jsme si místo ochutnávky dali celou láhev Reserve Brut. Seděli jsme v nádherných zahradách.


Skvělá (i když drahá) tour, užili jsme si to a na motel jsme se vraceli celkem ovíněni. Na večeři jsme zašli do nedaleké restaurace The Olive Tree. Až teď jsme si uvědomili, jak typicky americké je jet někam autem. 500 metrů mezi motelem a restaurací nebyl chodník. Američan prostě sedne do auta a popojede. Došli jsme do restaurace a uprostřed zahrádky jsme seděli kousek od papouška JoeJoe, který byl starší než my (50). Dali jsme si salátek, cibulovou polívku, Chardonnay Beringer a jako hlavní Linguiny s krevetami a vepřová žebírka. Fajn večeře.

Žádné komentáře: