pátek 9. srpna 2013

USA 23. den - California (San Francisco)

Ráno jsme vyjeli brzo k San Franciscu. Útesy u moře byly zahalené mlhou.


Měli jsme štěstí, na most Golden Gate bylo pěkně vidět.

Kolem jsou zbytky starého opevnění.

Jeli jsme na výše položenou vyhlídku, ale to už padla mlha. Přejeli jsme přes most a projeli okrajem města k přístavu a molu Pier 39.


Kromě různých atrakcí je tu také vyvěšený program pouličních vystoupení. Prošli jsme se po molu mezi obchody a zastavili se u tuleňů.


Potom jsme šli do akvária.Pak jsme si vybrali restauraci Pier Market na oběd. Místní specialita je mušličková polévka podávaná ve chlebu - Clam Chowder. Lahoda. Ochutnali jsme také talíř s různými rybami a mořskými plody.Zaplatili jsme spoustu peněz za 3 hodiny parkování a dojeli na kopec Telegraph Hill, kde stojí vyhlídková věž Coit Tower. Rozhled na zátoku a vězeňský ostrov Alcatraz byl fajn.Potom jsme se promotali městem (jednou jsme díky GPS vjeli do tříproudového protisměru)

a našli oplocené parkoviště blízko u hotelu. Kolem to nebylo nic moc. Feťáci a bezdomovci v husté koncentraci. Zazvonili jsme u vstupu a bzučák nám otevřel mříž. Pokoj byl ok. Ubytování v San Franciscu je hodně drahé, moc vybírat jsme si nemohli a dobré lokace byly obsazené dva měsíce dopředu. Vyjeli jsme trolejbusem k náměstí Alamo Square. Tady stojí typické dřevěné domečky Painted Ladies, které se objevily ve filmu Táta v sukni (Mrs. Doubtfire).

Podobné domečky jsme viděli i po cestě ke Golden Gate parku.

Hezký a veliký park, ale dorazili jsme pozdě, takže jsme stihli projít jen třetinu.


Japonskou zahradu nám bohužel uzavřeli před nosem. Došli jsme zase na trolejbus a dojeli k hotelu. Na rohu jsme si v zaplněném bistru dali vynikajícího burgra. Za oknem se potulovaly šedé eminence. Šli jsme spát a budilo nás pořvávání z ulice a později v noci velká rána, znělo to jako výstřel. Stinná stránka Ameriky.

Žádné komentáře: