středa 14. srpna 2013

USA 28. den - California (San Jose)

Vedle motelu bylo Denny's, takže jsme ráno zašli na pořádnou snídani. Dojeli jsme do centra a podívali se na ulici s kavárnami a obchody Santana Row.

Nedaleko odtud je zajímavý Winchester house. Vystavěla ho vdova po magnátovi Winchesterovi, který prodal milióny pušek po Americe. Sarah Winchesterová považovala dům za strašidelný, osídlený duchy lidí, kteří byli zabiti puškou winchesterovkou. Jedna věštkyně z Bostonu jí poradila, aby zahnala duchy tím, že bude neustále přistavovat nové části domu. Pokud nebude dům nikdy dokončený, nemůže se v něm žádný duch usídlit. Vdova tomu věřila, a tak až do její smrti probíhala 24 hodin denně přístavba. Vznikaly nové pokoje a části domu, ale jejich prvky se přistavovaly na pokyn vdovy velmi nelogicky. Jsou tu tak dveře ve stěně, které nikam nevedou, okna v různé výšce, schodiště, které končí ve stropu a podobně. V domě je asi 160 pokojů.


Potom jsme jeli na nákupy do velkých outletů na kraji města. Tady jsme strávili zbytek dne a pořídili za dobré ceny oblečení. Ubytovali jsme se v motelu Vagabond Inn, který se ukázal jako nejlepší motel za celý náš pobyt. A zrovna ten poslední. Uklidili jsme věci z auta, aby bylo připravené k vrácení na ráno a dali jsme si víno Kunde Chardonnay z oblasti Sonoma.

Moc dobré.

Žádné komentáře: