neděle 22. září 2013

Red Bull letecký den

V neděli odpoledne jsme zašli na Dvořákovo nábřeží, kde probíhal Red Bull letecký den. Jde o akci, kde soutěží týmy konstruktérů, kteří vyrobili nejrůznější modely vtipných a originálních strojů. Porota hodnotila tři hlavní kritéria - délku letu, kreativitu leteckého stroje a předstartovní show na 6m vysokém můstku, který sloužil jako letecká ranvej. Akci vtipně uváděli Tomáš Hanák a Jakub Kohák, který byl oblečený jako Che Guevara. Celou show zahájili zkušení skydivisté z Rakouska, kteří přesně přistáli na malém můstku nad vodou a předvedli i několik pěkných kousků ve vzduchu.
Red Bull letecký den 2013

Pak už začala do vody skákat jednotlivá soutěžní družstva. Viděli jsme zlatou rybku, létající žárovku, barona prášila na kouli, létající cirkus, párek v rohlíku, za kterým se do vody vrhli kečup a majonéza (hořčice to vzdala) a došlo i na jednu diskvalifikaci, protože letadlu nevydržel podvozek.Porota s Matějem Rupertem, Yemim, Benem Christovao, Terezou Brodskou a dalšími hvězdami hodnotila týmy.

Nábřeží bylo zalidněné po obou stranách a někteří lidé lezli i na lampy na mostě a stromy okolo, aby dobře viděli. Odešli jsme asi v půlce akce, abysme ještě stihli zajít navštívit Evičku do Intercontinentalu. Nahoře z terasy je super výhled na řeku a Prahu okolo.

Žádné komentáře: