středa 19. února 2014

Simulátor dopravního letadla A320

Začátkem února jsme se sešli s Marťou a Ivem a vyrazili na oběd do restaurace Vidličky a nože. Předkrm s červenou řepou, rukolou a bramborovými placičkami s kozím sýrem byl tak dobrý, že si ho Romča dala dvakrát. Po skvělém obědě jsme si chtěli zahrát prostorovou únikovou hru Cryptex, ale nikdo tam navzdory naší rezervaci nebyl, tak jsme se jeli podívat do Lutzu na nábytek.
Další víkend jsme navštívili zbytek rodiny v Milčicích a Třebestovicích. Poseděli jsme a popili medovinu, jedli chlebíčky, zákusky a utopence. Večer jsme ještě u Marti a Iva koukali na hokej, do Prahy jsme odjížděli nacpaní a v dobré náladě.

Ve středu večer jsme kousek od Anděla vyzkoušeli simulátor dopravního letadla, který dostal Štěpán od Romči k Vánocům.
Simulátor Airbusu A320 je plně vybavený kokpit, včetně 8mi míst pro pasažéry a trénují na něm začínající piloti. Jde o opravdu realistický a adrenalinový zážitek a Romča s Evičkou se zúčastnily jako pasažérky. Štěpán si mohl pro vzlet a přistání vybrat ze spousty letišť na celém světě. Rozhodl se pro Perth, i když uvažoval také o letišti na Madeiře, ale to patří k jedněm z nejtěžších na přistání, protože je potřeba vyklesat v zatáčce a na poslední chvíli letadlo srovnat. Po víceméně normálním startu (stačilo držet letadlo na dráze nožními pedály a při dosažení vzletové rychlosti začít stoupat) jsme si obletěli Perth a jeho centrum a pak se přesunuli k Alice Springs, kde jsme se pokusili najít skálu Uluru. Bohužel se nám to nepodařilo a instruktor Štěpánovi nastavil na simulátoru selhání motorů a musel nouzově přistát v poušti, což se mu s instruktorovou pomocí podařilo.


Po zážitku jsme zašli na večeři s Evičkou. Zase do restaurace Vidličky a nože, která je jen kousek od silmulátoru.

Žádné komentáře: