sobota 8. března 2014

Velkopopovický Kozel a Zámek Berchtold

Utekl další náročný týden a stále ještě není zkolaudováno. Další kolo jednání nás teprve čeká. O víkendu jsme rádi vyrazili za odpočinkem. Romča dostala voucher s ubytováním na zámku Berchtold, rozhodli jsme se ho využít začátkem března.
Nejdříve jsme vyrazili do Velkých Popovic, kde sídlí pivovar Kozel. Tohle pivo máme oba rádi (já světlé a Romča černé), takže jsme se hodně těšili na prohlídku i do restaurace. Zaplatili jsme si prohlídku od jedné a protože byl ještě chvíli čas, zašli jsme do Kozlovny na předkrm a pivo.

Takže utopenec pro Štěpána a gulášová polévka ve chlebu pro Romču. Super začátek. Pak jsme absolvovali prohlídku, kterou vedl starší sympatický pán. Moc se nám líbila a ochutnali jsme ve sklepích vynikající pivo.Na konci jsme navštívili maskota pivovaru kozla Oldu.

Potom jsme si dali vynikající guláš a svíčkovou v Kozlovně. Obsluha byla super a zařídili nám i odvoz taxíkem k nedalekému zámku Berchtold v Kunicích.

Dali jsme si věci na pokoj a vyrazili ven na koloběžkách. Projeli jsme si pětikilometrový okruh okolními lesy. Fajn výlet.

Po návratu na zámek jsme si prošli zahradu kolem. Je zde spousta zajímavých věcí pro děti i dospělé. Miniatury hradů a zámků, podzemní sklípek Peklo, perníková chaloupka a různé pohádkové postavičky.


Prošli jsme si i vnitřek zámku, který byl kompletně rekonstruován.

Nakonec jsme si večer dali jídlo v restauraci a zahráli si kulečník. Personál hotelu je super. V neděli ráno jsme se nasnídali a dopoledne se vrátili odpočinutí do Prahy.

Žádné komentáře: