pátek 2. května 2014

České Švýcarsko 1. den

Na konci dubna jsme navštívili Lenku a Petra, kteří očekávají potomka Vašíka. Strávili jsme fajn večer povídáním hlavně o budoucnosti a rodičovství. Také jsme se zastavili za Markétou a Vaškem, kterým už se narodil Vojtíšek. Tady jsme zase viděli, jak to vypadá v praxi. V týdnu jsme ještě stihli navštívit trhy a pálení čarodějnic u Břevnovského kláštera, kde jsme se viděli s Romči kolegyněmi Sašou, Katkou, Kamilou, a také s Evičkou a Tomášem a jeho zahraničními kolegy. Dali jsme si pár pivek, pokecali v angličtině a holky se večer svezly na řetízáku.

Na prodloužený víkend v květnu si Romča naplánovala výlet s holkama. Štěpán chtěl jet lítat do Chorvatska, ale nad celou Evropu bylo špatné počasí, tak se přidal k holkám. Vyjeli jsme z Třebestovic s Ivanou a Monikou. Cestou na sever jsme se zastavili na oběd v Nymburce. Večer jsme dojeli do Krásné Lípy a ubytovali se v hotelu Beseda na náměstí. K večeři jsme dostali nedovařené rizoto bez chuti. Restaurace i celý hotel se jakoby zastavily v minulém století. Koberec na v zemi, čalouněné boxíky a nastříhané ubrousky na stole ve stojánku. Snaha šetřit byla vidět všude kolem. Šli jsme brzo spát a ráno jsme si přivstali. Snídaně byla velmi skromná. Čaj, gothaj, levná šunka, máslo a malý kus rajčete. Přestože vedle hotelu na náměstí je pekárna, měli jsme balený chléb. Vyrazili jsme do Národního parku České Švýcarsko. Dojeli jsme do Hřenska, odtud jsme šli pěšky Edmundovou soutěskou až k místu, kde jezdí lodičky.


Předběhli jsme cestou skupinu důchodců a byli tam mezi prvními. Plavba byla hezká, průvodce byl vtipný a ke každému místu měl nějakou historku.

Kus dál jsme pokračovali pěšky pěknou soutěskou.Na horním toku říčky jsme se zase kousek svezli.

Pak jsme lesem došli na Mezní Louku a odtud jsme stoupali k Prašné bráně. Tady už bylo hodně turistů i cizinců. Nahoře se platí vstup. Vylezli jsme nejdřív na vyhlídky.
Počasí bylo pořád horší, kraj byl pod mrakem, ale alespoň nepršelo.
Potom jsme si sedli do restaurace pod skálou. Jídlo bylo drahé a mizerné, stejně jako obsluha. Odpoledne jsme pokračovali dolů k parkovišti ve Hřensku. Autem jsme ještě dojeli k vyhlídce Belveder, odkud je hezký výhled na údolí Labe.

Vedle stojí hotel, kde jsme si dali lívance a palačinky z mikrovlnky. Vrátili jsme se na večeři do Krásné Lípy. Řídká rajská omáčka s těstovinami a mletým masem nám moc nechutnala. Jídlo nám nějak nevycházelo. Šli jsme ven z hotelu a nedaleko našli pěknou novou restauraci v resortu Lípa, kde jsme si dali polívku. Kulajda i vývar byly skvělé a spravily nám chuť i náladu.

Žádné komentáře: