středa 21. května 2014

Sicílie 11. den

Ráno jsme vstali a dali si fajn snídani. Majitel nám udělal vajíčkovou omeletu, kafe a k tomu jsme ještě měli plněné croissanty. Rozloučili jsme se a vyrazili ke Capo d'Orlando.

Tady jsme zastavili u kláštera na výběžku. Fajn rozhled.


Sjeli jsme do města a v nejbližším bankomatu vybrali eura, už nám docházely a ne všude se dá platit kartou. Potom jsme dojeli kus dál k městečku San Marco D'alunzio. Hezké místo s fajn atmosférou. U silnice tu je ve skále pěkný reliéf a nahoře na kopci jsou zbytky hradu.


V uličkách jezdil s malým náklaďáčkem prodejce ovoce a zeleniny. Koupili jsme si od něj dvě broskve.

Nahoře v městečku se nám otevřely pěkné výhledy do kraje.


Pokračovali jsme dál do Sant Agata di Mitello, ale tady měli siestu, tak jsme si toho moc neprohlédli.

Alespoň jsme nakoupili v lahůdkách salát k obědu a těstoviny a víno k večeři za dobrou cenu. Odbočili jsme od pobřeží a stoupali po děravých a klikatých silnicích do hor. Zastavili jsme se v Mistrettě. Pěšky jsme vyšli ke zbytkům hradu a najedli se. Výhled na městečko byl skvělý.Pokračovali jsme k Nicosii a dojeli až ke zřícenině na skále. Tady se nám po cestičkách špatně chodilo - bylo vedro, všechno bylo zarostlé až nám kytky barvily kraťasy a na Štěpána dolehla alergie, začal smrkat a chrchlat.


Sešli jsme zpátky k autu a dojeli ke hradu Castello di Sperlinga. Cestou nahoru jsme si prohlédli původní bydlení ve skále i současné domečky.Hrad byl hodně zajímavý, stojí na úzké skále a je protkaný chodbami a místnostmi.

Pokračovali jsme dál vnitrozemím a horami.

Dojeli jsme až za město Gangi. To také stojí na kopci a pohled na něj je super.


Další zastávka byla v Geraci Siculo, kde jsme také vyšplhali ke hradu.

Kousek dál byl starý klášter.

Popojeli jsme k Pollině. Tady je divadlo s fantastickým výhledem do kraje.Slunce už zapadalo, když jsme dojeli do ubytování nedaleko Cefalú. Udělali jsme si těstoviny, vypili víno a šli spát.

Žádné komentáře: