sobota 26. července 2014

Festival České hrady - Kunětická hora

V sobotu jsme vyjeli na festival České hrady u Kunětické hory. Dojeli jsme vlakem do Kolína, kde nás vyzvednul Tomáš. Cesta pod hrad netrvala dlouho, ale na konci byla pěkná zácpa. Nechali jsme auto ve vesnici Ráby a na festival to byl pěšky jenom kousek. Line-up na odpoledne a večer byl docela pestrý: Dilated, No name, Tomáš Klus, UDG, Mandrage, Adam Mišík, Divokej Bill, Rytmus, Miro Žbirka, Vypsaná Fixa, Monkey Business, Visací zámek a Wanastowi Vjecy. Prošli jsme areálem k druhému podiu, kde zrovna hráli No Name. Sedli jsme si na chvíli na deku a dali si pití.

Pak jsme se přesunuli před hlavní stage, kde vystoupil Tomáš Klus. Během jeho vystoupení nás zkropilo hasičské auto vedle nás. Protože jsme byli dost blízko, dostali jsme pořádnou dávku. Sice osvěžující, ale byli jsme durch.


S Romčou a Ivčou jsme se pak před druhým kropením schovali raději na stranu. Klus se nám líbil, jeho koncert s kapelou byl sympatický. Pak jsme si poslechli Mandrage a před koncem jeho vystoupení jsme vyrazili nahoru na hrad.

Do kraje byl pěkný rozhled z více míst, ale z věže bylo vidět i do údolíčka, kde se konal festival.Vrátili jsme se dolů na Divokého Billa, kapela byla fajn jako vždycky.

Potom jsme poprvé viděli Rytmuse. Sice jeho hudbu neposloucháme, ale to co dělá, dělá dobře. Po setmění jsme před hlavním stagem počkali na Monkey Business. Jejich vystoupení bylo uvedeno slovy: "Výtěžek z tohoto koncertu bude věnován společnostem ČEZ a Sazka". Super show, Matěj Rupert i Tonya Graves byli fantastičtí a kapele to skvěle šlapalo.

Potom jsme zašli vedle na pankáče Visací zámek, kteří hrají už dlouho. Nekomplikovaná přímočará hudba.

Jako poslední na festivalu vystoupily Wanastowi Vjecy. Super kocert, s kapelou zpívali úplně všichni a zahráli i 3 písničky z repertoáru Lucie - Panic, Lucie a Dotknu se ohně.


Fajn festival. Odjeli jsme přespat k Tomášovi a druhý den jsme se vydali zpátky do Prahy.

Žádné komentáře: