sobota 16. srpna 2014

Korfu 2. den

Po snídani jsme vyjely na organizovaný výlet na ostrovy Paxos a Antipaxos, známé také jako Modré Jeskyně Paxosu. Podél jihovýchodního pobřeží ostrova jsme propluly mlhou až k útesům ostrůvku Paxos a také jeskyním.

První je jeskyně boha moří Poseidona. Nedaleko je druhá, jeskyně jeho milenky Antitrite. Obě jsou tak veliké, že se do nich vešla celá naše loď.

Po krátké plavbě podél pěkných útesů jsme připluli do překrásné modro-zelené laguny u ostrova Antipaxos. Nekotvilo se u břehu ostrova, ale přímo v této laguně. Celou cestu jsme s holkama seděly na přední části lodi a protože bylo pěkné horko, přišla tato zastávka na koupání vhod. Pěkně jsme se zchladily a já jsem si i trochu zašnorchlovala.

Pak už to nebylo daleko do hlavního městečka Paxosu - Gaios. Tam jsme dostali 2 hodiny rozchod na pozdní oběd (dala jsem si rybičku), zmrzku a procházku.


A zbývala nám ještě závěrečná plavba zpátky na Korfu. Moře bylo klidné a příjemně foukal větřík. V průběhu plavby nám ještě rozdávali nakrájený meloun, který přišel vhod :-)
Po návratu jsme si domluvily výlet na pátek, protože na čtvrtek už měli plno. A po večeři jsme ještě zašly na Piňa Coladu.

Žádné komentáře: