neděle 17. srpna 2014

Korfu 5. den

Ráno už jsme byly natěšené na poznávání ostrova. Po snídani jsme sedly do auta a vyrazily na sever. První zastávkou byl Kaiserův trůn. Je tu krásná 360 stupňová vyhlídka nad vesničkou Pélekas, která leží při západních březích střední části ostrova. Měly jsme to tu celé jen pro sebe ;-).Pokračovaly jsme dále na sever do vesničky Paleokastritsa. Jsou tu spletité polostrovy, tyrkysové moře, prostě krásně místo. Nejprve jsme se podívaly k moři a zaplatily si krátký lodní výlet. Vzali nás do 3 jeskyní a k dvoustranné pláži.

Poté jsme vyjely ke klášteru Panagía Theotókos. Venda dostala sukni a šátek a mohly jsme dovnitř.Kromě muzea se nám tu líbila hlavně kouzelná zákoutí.

Odtud jsme ještě šly na vyhlídku ke kříži.


Poté jsme pokračovaly na Lakones, ale to už jsme začínaly mít hlad a proto jsme zastavily u restaurace s úžasným výhledem. Jen škoda, že nás tu otravovaly vosy, ale to je klasický problém v této době. Nenechaly jsme si to zkazit, já jsem si dala těstoviny s mořskými plody a holky salát.Další zastávka byla u byzantského hradu Angelocastro, který stojí na strmém útesu 305 metrů nad mořem. Shora byl moc pěkný výhled do kraje.Pokračovaly jsme dále na sever až k plážím Peroulades v Logas. Jsou to úzké písčité pláže pod skalními pobřežními útesy. Tady jsme se vykoupaly a vyblbly, díky velkým vlnám jsme se výjimečně rychle osmělily.


Nedaleko odtud, v severozápadním cípu je Cape Fonias. Cesta nebyla příliš ideální, ale zvládly jsme to. Je to moc pěkné místo, jen škoda, že to tam má nějaký nepříjemný chlápek oplocené a vybírá vstupné.


Dále jsme jely k jednomu z neznámějších míst ostrova - Kanál lásky v městečku Sidari. Je to komplex zátok, mysů a průlivů, které tak zvláštním způsobem vytvořilo moře.


Poslední zastávkou byla nejvyšší hora Korfu - Pandokrator (906 metrů). Na vrcholku se vedle vysílací antény nalézá klášter, v němž dodnes žijí mniši.
Odtud už jsme zamířily rovnou do hotelu, měly jsme trochu naspěch, protože hotelové večeře se podávají do devíti hodin, ale naštěstí jsme to na poslední chvíli stihly. Potom jsme ještě zašli na koktejl s našimi novými kamarády - pětiletým Matyášem a jeho taťkou Rudou :-)

Žádné komentáře: