pondělí 18. srpna 2014

Korfu 6. den

Ráno jsme vyrazily nejprve do zámečku Achillio - letní sídlo rakouské princezny Sisi. Prošly jsme si působivé interiéry, nádvoří i rozsáhlé zahrady vyzdobené mnoha sochami. Nejzajímavější a nejvyšší je socha Achilla (11,5 metru). Je odtud také pěkný výhled do kraje.

Dále jsme pokračovaly do oblasti zvané Kanoni. Je tu Myší ostrůvek s klášterem Vlachernou. Hned vedle je letiště, takže jsme mohly téměř nad hlavami sledovat přistávající letadla.
Poté jsme jely do nedalekého paláce Mon Repos, kde jsme se prošly po rozsáhlých zahradách a navštívily muzeum.

Potom už byl čas oběda, tak jsme si našly restauraci s pěkným výhledem. Dala jsem si těstoviny s krevetami a holky kuřecí.

Když už jsme byly kousek od města, rovnou jsme zajely k přístavu, abychom se projely lodí s proskleným dnem a sledovaly rybičky. Bohužel ale hodně foukal vítr a byly velké vlny, proto se výlet nekonal. Dále jsme se rozhodly zajet ještě trochu na sever k Venetian Arsenal u Kontokali. Je to zřícenina zbrojnice a zajímavé místo.


Poté jsme zamířily zpátky na jih, do Agios Georgios, kde je pěkná pláž. Daly jsme si frappé s výhledem na moře a sledovaly velké vlny. Původně jsme se tam chtěly vykoupat, ale protože dost foukalo, nakonec jsme si to rozmyslely. Dále jsme zamířily přes jednu z největších místních vesnic Agios Mattheos, která je obklopená nádherným dubovým a olivovým lesem.

Chtěly jsme dojet do kláštera Pandokratora, ale silnice do kopců byla děravá a raději jsme neriskovaly a otočily to. Poslední zastávkou byla byzantská pevnost Gardiki, která se bohužel právě rekonstruuje, takže jsme se jen prošly kolem.

Pak jsme se vrátily zpátky do hotelu a po večeři šly zase na koktejl ;-) Opět jsme sebou vzaly i Rudu s Matyášem. Po dvou koktejlech jsme byli ve výborné náladě a dokonce jsme si na přání Matýska po týmech zahráli dámu.

Žádné komentáře: