neděle 12. října 2014

Beroun, BlackDog a Svatý Jan pod Skalou

V neděli jsme se vydali autem na výlet. Na Masaryčce jsme vyzvedli Vendulku a její kamarádku Lucku a vyrazili jsme do Berouna. Od parkoviště jsme vylezli na městskou horu k medvědáriu. Tyhle méďové ze stejnojmenného večerníčku Václava Chaloupky od dob natáčení už dost vyrostli. Dva byli venku, nejdřív jen tak posedávali, ale pak si jeden z nich začal hrát v bazénku. Roztomilá zvířata, ale dovedou být až překvapivě rychlá vzhledem k jejich váze.


Vyšli jsme ještě o kousek výš a na hřišti se povozili na kladce.

Potom jsme vyrazili na samý vrchol, kde je rozhledna. Díky pěknému počasí a nejspíš poslednímu teplému víkendu, byl dokola krásný rozhled.


Sešli jsme dolů, docela nám vyhládlo. Zastavili jsme se na oběd kousek od náměstí, kde je vyhlášená restaurace BlackDog. Místní Burgery patří ke špičce a opravdu jsme si pochutnali jak na hovězím, tak na vegetariánském. Restaurace byla také úplně plná a není divu.

Popojeli jsme do údolí, kde je obec Svatý Jan pod Skalou. Od kláštera jsme vyrazili listnatými lesy do kopců a až k bývalým Solvayovým dolům. Tady jsme se občerstvili limonádou a zaplatili si projížďku vláčkem.
Potom jsme sešli na vyhlídku na Svatojánské skále, která se tyčí 210 metrů nad údolím.Vrátili jsme se k autu a těsně před setměním dojeli zpátky do Prahy. Fajn výlet.

Žádné komentáře: