pátek 24. října 2014

Německo, Francie - Strasbourg

Koncem října se citelně ochladilo, ale využili jsme prodlouženého víkendu a vydali se novým autem do Francie za Lucy. Jí a manželovi Emillienovi se narodil chlapeček Louis, chtěli jsme je všechny vidět ještě než se vrátí na Nový Zéland.
V pátek jsme vyrazili už kolem poledne. Náš plán byl ujet za pět dní 2652 kilometrů, z toho většinu času strávit ve Francii v Alsasku a s Lucy se pak vidět v Lyonu.

Dojeli jsme do Plzně, kde jsme natankovali plnou nádrž a pokračovali jsme dál skrz Německo. Zastavili jsme se v Ambergu v Bavorsku a prohlédli si historickou část města s pěkným krytým mostem a náměstím.
V jedné kavárně jsme si dali kávu a zákusek. Zaujal nás místní bezdomovec, který prohlížel okolní smeťáky, ale aby jich stihnul co nejvíce, tak jezdil od jednoho k druhému na kole.
Pokračovali jsme po dálnicích na západ a po dalších 220 km se zastavili v Bad Wimpfen. Je to malé lázeňské městečko s pěknými hrázděnými domky. Prošli jsme se dokola a líbilo se nám tu.

Z opevnění nad řekou byl hezký rozhled do kraje.

Už za tmy jsme jeli další dvě hodiny do Štrasburku. Ubytovali jsme se v hotelu Ibis a po deváté jsme se vydali pěšky do centra. Strasbourg nám učaroval. Líbily se nám hlavně pěkně nasvícené hrázděné domky kolem kanálů a dlouhý most Ponts Couverts ve čtvrti Petite France.

Prošli jsme kolem kostela St Thomas.

Došli jsme až na náměstí a k impozantní katedrále Notre Dame.
Byla už docela zima a byli jsme unavení, do hotelu jsme se vrátili těsně před jedenáctou, ale procházka se nám moc líbila.

Žádné komentáře: