sobota 15. listopadu 2014

Listopadové akce a setkání

Začátkem listopadu jsme se sešli s Lenkou, Petrem a Vašíkem na running sushi na Čechově náměstí. Sushi je tu docela slušné a za rozumnou cenu. Hezky jsme se nadlábli a pokecali. Vašík roste jako z vody a má se k světu. Rodiče to zvládají dobře, i když mít dítě je dřina, to vidíme teď všude kolem nás.

V týdnu jsme se Sašou a Romanem zašli na akci v hotelu Absolutum. Kromě svatomartinského rautu s výbornou husou, zelím a knedlíky jsme se zúčastnili vinné tomboly. U třech stolů bylo možné hrát se žetony jako v kasinu. U prvního jsme dostali do černých skleniček víno a měli jsme hádat jeho barvu. Zdánlivě jednoduchý úkol. Vsadili jsme si žeton na políčko barvy na stole a čekali, jestli se trefíme do našeho tipu. Someliér ale zvolil netypická česká vína, kdy bílé bylo hodně výrazné a byly v něm dokonce stopy tříslovin, takže hodně lidí ho hádalo jako růžové. Červené bylo zase velmi lehké, takže ho lidé řadili také do růžového. Štěpánovi se tu moc nedařilo a hodně žetonů prosázel. Přesunuli jsme se ke stolu, kde se hádaly dominantní vůně ve víně. Tohle nám šlo, uhádli jsme všechny vůně (byla tu i vůně lanýžů, kouřová, lékořice, hloh, malina a asi dvacet dalších), a protože jsme sázeli vysoké částky, hodně žetonů jsme vyhráli. Jako poslední jsme vyzkoušeli stůl, kde každý dostal do sklenky trochu vína a úkolem bylo vsadit si a uhodnout zemi původu. Someliér dával záludné nápovědy, dařilo se nám tak napůl. Ale po skončení hry jsme měli celkem slušný zisk.

Všechny žetony pak bylo možné vyměnit za lístky do tomboly. Sice jsme měli hodně lístků, ale nic jsme nevyhráli. Saša s Romanem měli štěstí a vyhráli vířivku s lahví Prosecca. Moc pěkná a nápaditá hra, zábavnou formou jsme se zase dozvěděli něco o vínech.

O víkendu jsme se sešli v rodinném kruhu v Milčicích a oslavili Martinky narozeniny.

Zůstali jsme až do večera a přespali, protože ráno jsme chtěli vyrazili do Polska na výlet.

Žádné komentáře: