neděle 11. ledna 2015

Izrael 4. den

Ráno jsme se prošli u moře, skočili si do krámu a koupili snídani.


Potom jsme vyrazili do parku Timna. Nejdřív jsme jeli kolem Spiral Hill k vyhlídce na údolí a skalnímu útvaru A Mushroom and a half.Tady jsme se skamarádili s ptáčkem, který nás doprovodil až k autu.

Pak jsme jeli k Mushroom, skále ve tvaru houby.


Další zastávkou byly The Arches. Tady jsme si udělali menší túru. Konečně se nám udělalo krásně a sluníčko pěkně hřálo. Lezli jsme po skalách, kramlích, žebřících, skrz skálu i doly na měď. Bylo to super.


Potom jsme krátce zastavili u The Chariots a pokračovali k Šalamounovým sloupům a zbytkům chrámu Hathor, kde jsme se prošli.

Poslední zastávkou v parku byla oáza u Timna lake. Vhodné místo opět poobědvat hummus s pitou.


V rámci vstupu do parku jsme dostali lahvičky a mohli si je naplnit barevným pískem.

Po návratu do Eilatu jsme vyprovodili Gabču s Radkem k delfínům. Radek se s nimi chtěl potápět, a my ostatní se jeli podívat do Coral world.

Nejdřív jsme šli do podvodní observatoře, kde byla spousta různých druhů a barev korálů, rybiček i ryb. Hlavně to bylo celé opravdu v moři. Zasekli jsme se tam docela dlouho, a čím déle jsme to sledovali, tím víc toho bylo vidět.


Měla jsem velkou chuť tu šnorchlovat. Když se nám podařilo odtrhnout oči, šli jsme se podívat do Amazonie, kde byly piraně, hadi, pavouci a podobná zvířátka.

Pak jsme šli ke žralokům, které jsme kromě výlohy pozorovali také z tunelu, jak plavali všude kolem nás i nad námi ještě s rejnoky a dalšími rybami. Připomínalo mi to akvárium v Sydney.


Pak jsme se ještě podívali do ostatních akvárií a nejvíce nás zaujaly svítící korály.


Asi půl hodiny po zavíračce jsme opustili park. Neměla jsem velká očekávání, ale bylo to úžasný.
Po návratu do apartmánů jsme chvíli poseděli s ostatními a vyrazili se projít do města, tentokrát všichni kromě dětí. Centrum je plné hotelů, různých obchůdků a osvětlených atrakcí a všichni tu na nás mluvili rusky. Vlastně tu není ani nic moc pěkného.Povečeřeli jsme zvlášť, my jsme šli do fast foodu na burek a večer se všichni sešli u nás v apartmánu a popíjeli víno.

Žádné komentáře: