neděle 1. února 2015

Derby Sparta - Slavia

V neděli odpoledne jsme s Romči tátou a jeho kamarádem vyrazili na derby dvou hokejových rivalů Sparty a Slavie. Utkání začalo ve 3 v O2 areně. Slavii se letos vůbec nedaří, po sérii proher je 14. v tabulce, zatímco Sparta je v základní části na třetím místě. V aréně byl otevřen jen jeden vchod, do kterého se valilo přes deset tisíc diváků, takže jsme dorazili s Romčou akorát, hned úvodem první třetiny padly góly na obou stranách. Pak dorazili táta s Vencou, ale nějaký chlap vedle nás nechtěl pustit na místo v řadě. Štěpán musel dojít pro pořadatele, který ho vyhodil. Potom už byl klid a vychutnávali jsme si jeden gól za druhým. Padaly hlavně v přesilovkách a Sparta se během druhé třetiny postupně ujala vedení a rozdrtila nakonec Slavii 9:4. Pěkné utkání, tolik gólů v jednom zápase už asi jen tak neuvidíme. Mezi třetinami byli také představeni oficiální maskoti Mistrovství světa 2015 v ČR - Bob a Bobek.