sobota 7. března 2015

Beroun, Black Dog, lom Amerika

Během února jsme chodili pravidelně každou středu na konverzaci v Angličtině, abychom si trochu vylepšili úroveň vyjadřování. Navíc v Pražírně na I.P.Pavlova mají opravdu vynikající kávu, takže člověk spojí příjemné s užitečným. Jedna z konverzací se uskutečnila v La Boheme Café, které je jenom kousek od nás. Tady se nám moc líbilo, interiér kavárny je opravdu nádherný (schválně mrkněte na google interior view) a káva i obsluha je tu také skvělá.
Během týdne jsme si nakoupili část chybějící outdoorové výbavy na naši plánovanou květnovou cestu na Island.
V sobotu jsme konečně po dlouhé době vyrazili na malý výlet společně s Ivou a Jirkou. Nejdřív jsme se zastavili v Kauflandu, kde byla akce na sushi rýži, řasy a wasabi. Pak jsme dojeli do Berouna vyzvednout halogenové žárovky, které potřebujeme do nového bytu. Potom jsme se došli podívat na medvědy. Všichni tři byli venku a vyhřívali se na sluníčku. Stejně jako vloni byl zážitek je pozorovat. Ve dvanáct jsme mohli vidět i krmení, dostali těstovinový salát a pak ještě rozinky.Měli jsme také hlad a zašli jsme do Blackdog Bar&Grill a dali si vynikajícího burgra.

Pak jsme vyjeli k lomu Amerika. Jde o bývalé vápencové lomy (těžit se zde začalo už v roce 1878), které zná asi každý Pražák, ale málokdo ví, že s nástupem komunistického režimu došlo také ke zřízení tábora nucených prací pro politické vězně, který byl v provozu mezi lety 1949 a 1953. Je také označováno jako jeden z nejhorších komunistických pracovních táborů pro politické vězně, pamětníky zvaný „český Mauthausen“ či „vápencové peklo Mořina“.Prošli jsme se dokola kolem Velké Ameriky, je to 200 metrů široký a až 100 metrů hluboký zatopený lom.

Žádné komentáře: