úterý 21. dubna 2015

Penis pravdy

Začátkem dubna jsme navštívili rodinu v Třebestovicích i Milčicích. Podívali jsme se také k Evičce a Tomášovi do Rohozce, na domě bylo vidět spoustu práce od minula. My sami jsme se připravovali na stěhování a celé Velikonoce strávili uklízením. V pátek jsme se zastavili u Petra s Lenkou, kterým roste Vašík jako z vody. A o víkendu jsme opět balili, přesouvali věci a uklízeli v novém bytě co se dá. Večer jsme oslavili přestěhování výbornou lahví francouzského šampaňského Vranken, kterou jsme si přivezli z našeho výletu za Lucy. I následující víkend jsme strávili prací, postupně zvelebujeme nový domov, a je to fajn.
Ale nic z výše uvedeného nesouvisí s názvem toho příspěvku :-).
Pokud jste si tento příspěvek otevřeli v práci a zrovna za vámi stojí kolega nebo šéf, asi budete mít co vysvětlovat.
Nicméně jde o román převedený do divadelní podoby, na jehož představení jsme vyrazili do Divadla Komedie. Hru vystihuje popis na jejich webových stránkách: "Moderní variace na známou pohádku Dařbuján a Pandrhola z prostředí Ostravy. Absurdní, černá a groteskní moralita o dopadu nesmrtelnosti na vzorek ostravských obyvatel. Tchán a zeť (smrťák) se přátelí a vše funguje dobře až do momentu, kdy se smrťák rozhodne odvést si dědečka, z jehož sociálních dávek rodina splácí televizi. Tak smrťák končí zaletován v boileru na vodu a na celý svět, v jehož centru stojí Ostrava, dopadá nesmrtelnost..."

Hodně bláznivá inscenace, pár dobrých vtipů, ale možná málo na to abychom řekli, že šlo o super představení. Spíš průměr, ale lístky koneckonců dostala Romča v práci zadarmo. A mimochodem, pokud by vás to zajímalo (spoiler alert!) - penis pravdy je mrkev, která otevírá pandořinu skříňku, s jejíž pomocí se podaří najít smrťáka.

Žádné komentáře: