sobota 9. května 2015

Cesta přes Německo

Týden s prací a hokejovým mistrovstvím světa utekl rychle. V sobotu brzo ráno jsme konečně vyrazili na naší dlouho očekávanou dovolenou. Plán byl dojet přes Německo do Nizozemí, tam strávit tři dny poznáváním měst, a potom přeletět letadlem z Düsseldorfu na Island, který za 14 dní objedeme půjčeným autem.

Natankovali jsme tradičně v Onu po cestě. Dojeli jsme k Leipzigu a zastavili se před městem u kostelíku Beucha, který stojí na skále nad vodou.

Pak jsme popojeli k Monumentu Boje Národů. Je to veliký pomník připomínající porážku Napoleona u Leipzigu, uvnitř jsou sochy a krypta.


Pokračovali jsme do centra Leipzigu, dali jsme auto do garáží v obchoďáku, snědli sushi připravené z domova a vyrazili do města. Zastavili jsme se na náměstí u radnice, mrkli jsme se do staré pasáže Messehof a došli na Burgplatz, kde stojí nová radnice, která vypadá jako hrad.


Potom jsme zamířili k náměstí Mendebrunnen. U něj je nejvyšší budova Leipzigu, univerzita a opera.
Pak jsme se vraceli uličkami zpátky, v jedné kavárně jsme si dali kávu a výborný rebarborový koláč. Vyjeli jsme z města a pokračovali na západ k hradu Bernburg.

Tady jsme se jen krátce protáhli a jeli dál do městečka Quedlinburg, které se nám moc líbilo. Centrum je zapsané v Unesco a je tu spousta kouzelných uliček s hrázděnými domky.
Nad městem stojí hrad, odkud je fajn rozhled.Vrátili jsme se k autu a dojeli do Wernigerode. I tady jsme navštívili hrad nad městem.

Trochu pršelo, ale cestou dolů do centra přestalo a za chvilku svítilo sluníčko a bylo nádherně teplo. Koupili jsme si kopeček zmrzliny a prohlédli si pěkné náměstíčko a okolní uličky.Navečer jsme dojeli k Marienburgu. Cesta od jihu byla uzavřena kvůli opravám, ale našli jsme si na navigaci jinou ze severu. Je to moc pěkný hrad s krásným nádvořím.


Byla tu svatba, takže jsme se dlouho nezdrželi. Na lavičce za hradem jsme dojedli zbylé sushi a vyrazili do Hannoveru. Tady jsme se zastavili u budovy radnice.

O kus dál u univerzity.

Pak už jsme dorazili do hotelu na kraji města, měli jsme za sebou skoro 600 kilometrů.

Žádné komentáře: