pátek 19. června 2015

Dírná - sjezd Rajlichů

Z kraje června jsme zkolaudovali byt s rodinou. Přijeli Marťa s Ivem, táta s Dášou a dorazili také Štěpánovi rodiče. Společně jsme popili a snědli nějaké ty chlebíčky a pohoštění. Promítli jsme všem naše fotky a video z dovolené na Islandu. Sladký dezert Flan Caramel na závěr měl úspěch. V týdnu nám dorazily skleněné dveře a příčka do obýváku. V pátek jsme vyrazili na sjezd Rajlichů. Je to jméno Štěpánovy mámy za svobodna, Rajlichové pocházejí z Dírné a jednou za čas mají sjezd, takže jsme tam vzali rodiče autem. V Táboře jsme se zastavili krátce na Klokotech podívat se na rodinný hrob.

Večer jsme dorazili do Dírné, malé obce v Jižních Čechách. Ubytovali jsme se v útulném zámečku Wratislav.
Naproti přes náměstí jsme si v hospodě dali večeři a potkali Rajlichovi z Brna. Nejstaršímu žijícímu účastníkovi Janu Rajlichovi je 95 let a je to světově uznávaný grafik a malíř. I jeho potomci jdou ve stejných šlépějích. Druhý den jsme se ve škole v Dírné zúčastnili vernisáže výstavy obrazů pěti Rajlichů.

Ráno jsme také vzali mámu na Červenou Lhotu, zámeček je jen 3 km od Dírné.

Po vydatném obědě (kachna s knedlíkem a zelím), jsme vyrazili sami na okružní výlet do okolí. Opět jsme dojeli na Červenou Lhotu, půjčili jsme si lodičku a projeli se kolem zámečku.


Pak jsme dojeli do Tučap, kde je starý židovský hřbitov.

O kus dál jsme vylezli na rozhledu Čermákův vrch u Krátošic. Seshora je vidět až na Tábor.


Popojeli jsme k Choustníku a od parkoviště na kraji lesa vylezli na hrad. I odtud je pěkný rozhled do kraje.


Pokračovali jsme dál a krátce se mrkli na zámek v Černovicích.

Dojeli jsme do Kamenice nad Lipou a v zámku si dali kávu a kremroli. V zahradách je jedna z nejstarších lip v Čechách (odhadované stáří je 760 let).Poslední zastávkou byl Jindřichův Hradec. Prošli jsme se centrem a kolem rybníka Vajgar, odkud je pěkný výhled na hrad.Potom už jsme zamířili zpátky do Dírné.

V šest hodin jsme se všichni zúčastnili mše. Pak už byl čas rozloučit se a vyrazit domů.

Fotoreportáž ze setkání je tady na stránkách Rajlichů.
V neděli jsme zkolaudovali byt podruhé s kamarády Petrem, Lenkou a malým Vašíkem a Honzou, Péťou a malým Vojtíškem. Fajn posezení.

Žádné komentáře: