pondělí 8. června 2015

Kiss

V pondělí večer jsme vyrazili s Petrem na koncert americké rockové kapely Kiss, která k příležitosti svého 40. výročí přijela i do Prahy zahrát největší hity. Petr je fanoušek, který nechybí na žádném koncertu. Štěpán na nich byl naposledy v roce 2008 v Belgii na Graspop Metal Meetingu.
Jako předkapela nejdřív vystoupila skupina The Dead Daisies, jejíž obsazení se často mění, a kterou tvoří zkušení muzikanti z jiných známých kapel. Zahráli poctivou rockovou muziku a rozproudili publikum.

Potom se zatáhla opona a chvíli jsme čekali na Kiss. Nastoupili svižně s písničkou 'Psycho Circus', v pozadí s ohněm a pyrotechnikou, k tomu velké obrazovky po stranách i nad kapelou. Paul Stanley se po prvních pár písních snažil více méně neúspěšně vyhecovat sedící publikum na stranách haly a pak to okomentoval slovy, že někteří měli zůstat doma a sledovat televizi. Nakonec se hala ale na nohy dostala, hlavně při hitovce 'Lick It Up'. Během koncertu nechybělo Simmonsovo démonické vystoupení s umělou krví a vylétnutí ke střeše haly, ani Paulovo přelétnutí na podstavec uprostřed haly. Kapela opět předvedla pořádnou show a hodina a půl utekla rychle. Na závěr jsme si společně zazpívali 'I Was Made For Loving You Baby' a po poslední 'God Gave Rock 'n' Roll to You' jsme vyrazili spokojení do přeplněného metra. Super koncert.


Žádné komentáře: