sobota 11. července 2015

Vranov, Jizera a Rokytnice nad Jizerou

V sobotu jsme vyrazili s Vendulkou na výlet na sever od Prahy. Po deváté jsme dorazili k Malé Skále a vylezli jsme na pěknou vyhlídku Zahrádka.


Potom jsme pokračovali vzhůru ke zbytkům hradu Vranov na skále. Tady jsme prolezli všechna jeho zákoutí.
Pak jsme dojeli do Spálova, kde jsme nechali auto a pěšky šli na okružní výlet nad údolím řeky Jizery. Vystoupali jsme k vyhlídce Myší skála.

Odtud jsme šli dál nad údolím a sestoupili k Bitouchovu.


Bylo kolem poledne a měli jsme hlad, ale místní hospoda byla bohužel zavřená, pokračovali jsme tedy dál podél Jizery. Přešli jsme přes pěknou visutou lávku. Cestou jsme prošli tunelem ve skále, kolem starých zdymadel, studánky a staré elektrárny.
O pár kilometrů dál jsme pod Spálovem narazili na hospodu. Guláš a studené pití přišly vhod. Vystoupili jsme ke Spálovu a vyrazili autem dál. Zajeli jsme k rozhledně U borovice.

Pak už jsme jeli na chalupu v Rokytnici, kde byli táta s Dášou. Romča s Vendulkou se šly na chvíli zhoupnout na nedalekou houpačku.

Štěpán uvažoval o polétání na Lysé hoře. Dole foukal vítr ze správného směru, ale když se podíval na data meteostanice nahoře, zjistil, že to na vrcholu jde z boku. Místo létání jsme vyrazili hromadně na borůvky. Nejdřív to vypadalo, že moc nerostou, ale pak jsme jich objevili hodně a nasbírali jsme jich do plastových krabiček dost na tvarohové knedlíky. Potom jsme poseděli na chalupě, zobali klobásu a zeleninu. Pak už byl čas vyrazit domů. Cestou jsme zajeli do Hodkovic, kde je hrana, na které se kdysi Štěpán učil létat. Uvažoval o sletíku alespoň tam, ale pod startovačkou rostla kukuřice a vedle silnice navíc přibyl nápis, že létání je povoleno jenom po předchozím telefonickém nahlášení aeroklubu místního letiště. Kvůli jednomu sletu to nemělo cenu, navíc by stejně nepřeletěl v bezvětří kukuřici. Takže bez létání, ale fajn den a hezké výlety.

Žádné komentáře: