neděle 2. srpna 2015

Drábské světničky

V neděli jsme se znovu domluvili s holkama a vyjeli jsme na výlet. Přidal se k nám Kuba a sešli jsme se v hospodě Krásná vyhlídka nedaleko Příhrazských skal. Dali jsme si oběd uvnitř restaurace (svíčková i guláš byly super), venku se rojily vosy, kterých je letos všude hodně. Pak jsme vyrazili směrem k Drábským světničkám. Cestou je skalní průrva Studený průchod. Je 125 metrů dlouhá s patnáctimetrovými skalami a uvnitř je i v létě kolem deseti stupňů.

O kousek dál už je několik vyhlídek do krajiny. Vidět bylo až na Ještěd a Bezděz v dálce.Došli jsme k Drábským světničkám. Jsou tu žebříky, můstky, pár vytesaných komůrek ve skále a hlavně skvělé vyhlídky do kraje. Pěkné místo, které jsme si křížem krážem prolezli.

Pokračovali jsme po červené ke skalám, kde stávala zřícenina hradu Klamorna. Odtud jsme pokračovali lesem po naučné stezce až jsme došli k vesničce Mužský.

Kousek nad ní je stejnojmenný kopec, odkud je pěkný výhled na všechny strany do kraje.


Vrátili jsme se na parkoviště u hospody, dali si kofolu a rozloučili se se Stáňou a Kubou. Hodili jsme Ivču do Nymburka, kde nám představila Martina a společně jsme zašli do cukrárny na náměstí. Pak už jsme byli rychle v Praze. Moc hezký letní výlet.

Žádné komentáře: