pátek 14. srpna 2015

Krippenstein a Dachstein

Ráno jsme vstali brzy a vyrazili do Alp. Zastavili jsme se u jezera Traunsee.

Potom jsme dojeli do Hallstattu, malebného městečka na kraji stejnojmenného jezera.


Odtud už to byl jenom kousek k lanovce na Krippenstein. Vyjeli jsme nahoru a nejdřív se zastavili na vyhlídce na třítisícové štíty Dachsteinu, na jejichž severní straně je ledovec, který neroztává ani v létě.Vedle v hospodě jsme si dali polévku a vyrazili na severní vyhlídku do údolí. Jmenuje se 5 fingers (pět prstů) a je odsud vidět do dálky přes jezera. Nádherný pohled.
Nedaleko je i startovací místo na paragliding. Štěpán už před odjezdem koketoval s myšlenkou vzít si padák, ale počasí bylo stejné jako podle předpovědi, tedy vítr do zad. Nikdo tu zrovna tím pádem nelétal. Nakonec jsme viděli nějaké paraglidisty dole, ale odlétali z těžko přístupné cesty v závětří uprostřed svahu. Došli jsme zpátky k lanovce a sjeli dolů k parkovišti.


Cestou k Ramsau am Dachstein jsme se zastavili u malého horského kostela.

Odpoledne jsme měli zarezervovanou gondolu, která nás vyvezla z údolí až do výšky 2700 metrů. Tady je několik fantastických vyhlídek na obě strany hory.Prošli jsme přes vysutý most ke schůdkům zavěšeným nad propastí a nechali jsme se vyfotit.


Potom jsme vlezli do Eispalast, tunelů vysekaných přímo v ledovci. Uvnitř jsou ledové sochy a další umění.Vylezli jsme ven přímo na ledovec a krátce jsme se po něm prošli.

Pak už jsme zamířili zpátky ke gondole a od parkoviště vyjeli k ubytování v městečku Sankt Jonann im Pongau. Ještě pár pohledů na Dachstein zezdola.

Ubytovali jsme se v Gasthofu Rauchkuchl. Majitelka i personál jsou Čechoslováci. K večeři jsme si dali výtečný steak Black Angus a grilovanou zeleninu. Pivo tu měli plzeňské.

Žádné komentáře: