sobota 26. září 2015

Adršpach

V sobotu ráno jsme vyrazili do Adršpachu. V Trutnově jsme se zastavili na oběd a po dvanácté jsme byli ve skalách. A s námi několik stovek Poláků. Pryč jsou doby, kdy tohle místo bylo nekomerční a panenské. Za parkování zaplatíte stovku, za záchod pětikorunu, za vstup do skal sedmdesát a za lodičky padesát. Fronta u pokladen, fronta na lodičky a všude davy lidí...tedy spíše Poláků. Není divu, přes hranice to sem mají kousek. Ale přese všechno je Adršpach unikátní a nádherné místo v přírodě. Vysoké skalní štíty v lese, úzké průchody (Myší díra má jen 50 cm na šířku), pěkné vyhlídky a vtipně komentovaná plavba na lodičce.


¨


Po návratu na parkoviště jsme vyjeli k nedalekému vrcholu Ostaš. Tady jsou také pěkné skály s menším bludištěm a hlavně je tu o dost méně lidí.Vystoupali jsme až nahoru k hezkým vyhlídkám do kraje na severní straně kopce.
Potom jsme seběhli zpátky k autu a navečer dojeli k ubytování, které jsme měli v malebném polském lázeňském městečku Kudowa-Zdrój. Z hotýlku jsme se prošli po promenádě. Uprostřed je pramen s minerální vodou, která nás chuťově moc nezaujala. Kdo má rád Vincentku, ten by si pochutnal. Došli jsme do centra. Všude čisto, domy opravené, kytky rozkvetlé, zkrátka příjemná atmosféra.Na večeři jsme zašli do restaurace Sjesta. Super jídlo, ale obsluha nic moc. Rozhodli jsme se, že dezert si dáme v nedaleké cukrárně, kolem které jsme prošli před tím. Za pultem měli totiž nádherné a veliké dortíky. Nacpali jsme se a vyrazili zpátky k hotelu. Spali jsme jak zabití.

Žádné komentáře: