neděle 27. září 2015

Polsko - Szczeliniec Wielki

Ráno jsme vstali před osmou a vyrazili kousek autem na vyhlídku Radkowska Stražnica. Kolem cesty byly pěkné skály a rozhled do kraje byl super.
Akorát po ránu byla zima - jenom 8 stupňů. Popojeli jsme kousek dál a vyšlápli si kopec Szczeliniec Wielki. Seshora je nádherný výhled na severní stranu do Polska.


V turistické chatě nahoře jsme si dali horkou čokoládu na zahřátí. Vstoupili jsme na další vyhlídku.

Potom jsme došli ke kase vedle, platí se tu přiměřené vstupné na poslední část cesty kolem vrcholu. Ale stojí to za to, kousek dál je super vyhlídka na skále.


A potom jsme sestoupili do hlubokého kaňonu.
Na závěr okruhu jsou dvě pěkné vyhlídky na jižní stranu kopce.

Moc hezké místo mezi skalami. Sestoupili jsme dolů k parkovišti a měli jsme už pořádný hlad. V restauraci vedle vařili jenom polévku, ale přišla vhod. Żurek s bramborami, klobásou, vejcem a majoránkou. A tomatová s těstovinou.
Vyrazili jsme zpátky k hranicím. Těsně u nich jsou Błedne Skaly. Za parkování se platí dvacet zlotých, jinak musíte pěšky 3,5 km od dolního parkoviště. Do skal je vstup 7 zlotých na hlavu. Uvnitř je to super. Na začátek jedna vyhlídka do kraje a potom spousta úzkých průchodu a soutěsek. Někde bylo potřeba se přikrčit nebo sundat batoh ze zad, aby člověk prošel.
Za půl hodiny jsme byli venku a u stánku si dali vafli s jahodovou polevou. Pak jsme vyrazili zpátky do hotelu. Na večeři jsme zašli zase do restaurace Sjesta. Servis byl tentokrát lepší, ale Romča dostala vysušenou a mastnou tresku. Polévka i Štěpánovo vepřová panenka byly fajn. Bylo ještě docela brzo, a tak jsme se rozhodli, že se mrkneme na českou stranu hranic. Přejeli jsme autem kousíček přes hranici do hospůdky U Papouška. Palačinka i utopenec za třicet, kozlík za dvacet tři, paráda :-). Šli jsme spát docela brzo.

Žádné komentáře: