čtvrtek 28. ledna 2016

Galadegustace vín

Štěpán přijal pozvání od Betty z vinařství Jurtschitsch a po práci zašel na Galadegustaci vín v Žofínském paláci. Je to největší akce v Čechách, kdy vína představují vinaři z celého světa a jde o velká jména - například Robert Mondavi z Kalifornie (toto vinařství jsme osobně navštívili během naší svatební cesty), nebo italské Banfi, novozélandské Kumeu River, argentinská Doňa Paula, francouzské Chateauneuf-Du-Pape a na padesát dalších, včetně našeho oblíbeného rakouského Jurtschitsche.
Štěpán si popovídal o víně s Betty a s dalšími vinaři z Itálie, Německa, Francie a Kalifornie. Vypadá to, že ročník 2015 bude opravdu výjimečný napříč kontinenty, a první vzorky, které už měli někteří stočené v lahvích, to potvrzují.


Kromě vína bylo možné na Galadegustaci ochutna i vodku Stolichnaya, Liqvére, Tito`s Handmade vodku, anglické giny Bloom, whisky Dubliner, armagnac a spoustu dalších likérů a destilátů. Na podiu také probíhala sommelierská soutěž Premier prix de sommelier.
Jediné co trochu kazilo večer, byl přístup organizátorů akce. Za skleničku se platila záloha 200 Kč, ale na konci akce najednou nebyly v kasičce peníze na vrácení, u vchodu se pak vytvořila fronta čekajících lidí, zatímco do kasičky vždy někdo přinesl tisícovku, pak dlouho nic, zase tisícovku a tak dále. Kromě toho čeští brigádníci, kteří byli jako výpomoc u vinných stánků, nesměli ochutnat produkty, které nabízeli. Škoda, protože šlo o studenty hotelové školy, kteří by se měli dozvědět o tak skvělých vínech a jedna sklenička by přece nikomu neuškodila.

Žádné komentáře: