neděle 17. ledna 2016

Wine Boyz v Praze

V pátek večer k nám domů dorazil z Rakouska Honza, Bryan, Konsti a jeho přítelkyně Dani. Shledání s Konstim po dlouhé době od jeho poslední návštěvy v Praze a naší návštěvy v rakouském Langenlois. Zašli jsme do Sokolovny (bohužel bez Romči, která dodržuje vycházkový režim) a u jídla probrali co se dělo mezitím. Večer jsme zakončili v klubu na IP Pavlova.

Druhý den dorazili ještě Markus a Betty a náš byt byl tak plný odborníků na víno (všichni pracují v Rakousku pro vinařství Jurtschitsch). Ráno jsme se nasnídali (Romča upekla carrot cake, který měl velký úspěch) a skupinka vyrazila kolem poledne objevovat Prahu. Připojili jsme se k nim na pozdní oběd a prošli se přes Karlův most.

Večer jsme s Romčou uvařili koprovku. Rakušáci nám na oplátku udělali domácí degustaci bílých vín, která s sebou přivezli. Začali jsme Pet Natem od Jurtschitsche, což je poměrně novinka ve světě vín. Jde o zkratku Pétillant Naturel a jedná se o přírodní šumivé víno. Má trochu nezvyklou chuť díky přírodní fermentaci, ale je velmi osvěžující a zajímavé. Pak jsme pokračovali k dalším bílým vínům, kromě typického Grüner Veltliner jsme ochutnali Silvaner Trocken, Riesling z Domäne Wachau, Riesling Klosterschaffnerei a na závěr fenomenální Sauvignon Blanc Seresin z Nového Zélandu. Svěží víno s nádherně sytou vůní černého rybízu.

Romča si bohužel mohla jenom čuchat, ale dostali jsme šest různých rakouských lahví jako dárek, takže je jistě později oceníme spolu. Večer příjemně utekl, zahráli jsme si také kulečník, ve kterém dominoval Konsti. Rakušáci pak ještě s Honzou vyrazili do víru velkoměsta, ale my už jsme zůstali doma.
V neděli jsme si společně všichni vyšli na malou procházku do okolí, únava už byla na všech znát. Venku přes noc mezitím nasněžilo, v Riegrových sadech sáňkovalo a bobovalo spoustu dětí. Okruhem jsme došli do Grébovky a pak se vrátili do Korunní, kde jsme si v hospodě dali oběd.

Pak už byl čas se rozloučit. Fajn víkend s fajn lidmi a skvělým vínem.

Žádné komentáře: