sobota 6. února 2016

Radobýl a Paragliding Říp

První únorová sobota byla mimořádně teplá, a tak jsme společně s Tondou vyrazili ve třech na výlet. Kluci doufali, že si trochu zalétají a vybrali kopec Radobýl u Litoměřic. Už tu jednou byli skoro před rokem. Předpověď slibovala ideální vítr proti travnatému svahu. Když jsme ale vylezli nahoru, vítr se stáčel z boku od jihovýchodu. Dva paraglidisté tu už byli, ale čekali na lepší podmínky. Rozhled do kraje byl fajn, bylo teplo, a tak nám vůbec nevadilo být venku na vzduchu.

Bohužel ani po hodině se směr větru nezměnil, takže jsme se rozhodli vyjet na Říp, který je koneckonců cestou do Prahy. Ještě jsme tam nikdy spolu nebyli a Tonda se Štěpánem tu také nezkoušeli létat. Romča si prošla vesnici dole pod kopcem, výšlap nahoru je přece jenom delší a prudší. Tonda se Štěpánem vylezli na jihovýchodní startovačku.

Vítr foukal perfektně proti kopci, a tak na nic nečekali a šli na to. Štěpán odstartoval první, po několika zatáčkách podél hrany ale přestalo foukat, takže začal rychle klesat dolů. Přistál pohodlně na poli pod kopcem. Tonda mezitím musel čekat na startu, když zase začalo trochu foukat, odstartoval také. Ale stejně jako Štěpán byl za chvíli na zemi.

Sice krátké, ale pěkné první letošní polétání a provětrání padáků po zimě.

Po návratu k autu jsme všichni vyrazili směrem na Prahu. Cestou jsme se ještě zastavili na polévku v Motorestu Pod Řípem, který se o týden dřív objevil v Pohlreichově pořadu Ano, šéfe!. Majitelce i kuchaři Kyklopovi fandíme a bylo fajn vidět, jak velký kus práce na hospodě odvedli. Do Prahy jsme se vrátili na šestou, příjemně unavení po výletu.

Žádné komentáře: