sobota 18. června 2016

Soběslav

Štěpán měl v sobotu sraz se spolužáky z gymnázia v Soběslavi. Rozhodli jsme se vyjet celá rodinka. Počasí bylo perfektní, jenom zácpy na silnicích v sobotu dopoledne nás trochu zdržely, ale na oběd jsme dorazili do objednaného apartmánu. Celkem maličký a ne moc pěkný, ale na jednu noc OK za hodně málo peněz. Dali jsme si věci dovnitř a vyrazili na jídlo do Pizzerie Rosa za rohem. Tady nás příjemně překvapily skvělé těstoviny - mašličky plněné hruškami. I pizza byla fajn. Pak jsme se vrátili do apartmánu a nakrmili Adélku. Venku akorát přešla rychlá letní bouřka a pak zase vysvitlo sluníčko. Vyrazili jsme po městečku, které je docela pěkně opravené, ale mnoho se tu od dob Štěpánových studií nezměnilo.


Za náměstím jsme zaskočili do cukrárny, kde měli skvělou zmrzlinu s čerstvým ovocem, které jsme si mohli vybrat, a které do ní přímo přimíchávaly. Došli jsme až ke gymnáziu.

Potom jsme se obloukem kolem Černovického potoka vraceli směrem k náměstí. Prošli jsme pěknou část původních městských příkopů, kde jsou nyní sady u zbytků hradeb.Na náměstí v Hospodě v růžku jsme si dali kafe. Pak jsme šli zase nakrmit Adélku a potom zašli opět do Pizzerie Rosa na večeři. Odtud jsme došli znovu ke gymnáziu a přes sportovní stadion k restauraci Paluba, kde měl Štěpán třídní sraz. Romča s Adélkou se vydala do města. Večer ještě trochu pršelo, po deváté jsme se zase sešli, nakrmili a uspali Adélku a sami šli také spát.

Adélka byla vzhůru brzy, a tak jsme vyjeli dřív do Prahy. Fajn výlet, při kterém si Štěpán zavzpomínal na dětská léta.

Žádné komentáře: