pátek 22. července 2016

Dovolená v Rokytnici nad Jizerou

Ve čtvrtek ráno jsme vyrazili na krátkou dovolenou do Rokytnice nad Jizerou. Ubytovali jsme se v Apartmánu Udatný už před obědem. Vybalili jsme se a vyrazili s Adélkou na oběd do restaurace Kamínek. Štěpán si dal výborná žebra a Romča grilovaný hermelín. Odpoledne jsme vyjeli do Vrchlabí za Yvonkou a Davidem. Jejich kluci Šimon a Filip už hodně vyrostli. Strávili jsme příjemné odpoledne u jejich domku, navečer nás pohostili masem na grilu a vůbec se nám nechtělo jet pryč.

V pátek dopoledne jsme vyrazili lanovkou nahoru na Lysou horu. Kočárek jel před námi a Adélku držela Romča v náručí. Její první výlet do hor a moc se jí to na lanovce nelíbilo, cestou se poblinkala. Z vrchní stanice jsme pěšky pokračovali vzhůru na Dvoračky. S kočárkem docela záběr, dorazili jsme do horské chaty a měli pořádný hlad. Dali jsme si pivko a výbornou svíčkovou (ale s vysokohorskou přirážkou). Výhledy do údolí byly fajn.
Cestou zpátky se obloha zatáhla a začalo pršet. Měli jsme pláštěnku na kočárek, ale nic nepromokavého pro sebe. Adélka tak alespoň byla v suchu, ale my jsme dolů dorazili promočení. Kočárek jel zase před námi, ale korbičku s Adélkou jsme si tentokrát dali mezi sebe.

Odpoledne počasí vypadalo lépe, a tak jsme vyrazili s dekou na Studenov, že si uděláme malý piknik. Ve městě jsme si koupili zákusek a rozbalili si deku nad údolím. Snědli jsme sladké, otevřeli si nealko pivo, ale začalo zase krápat, takže jsme rychle všechno sbalili a vydali se domů.

Navečer dorazili na chalupu nedaleko apartmánu Romči táta s Dášou. Chvilku jsme poseděli a pak šli maličkou uložit.

V sobotu ráno se Štěpán rozhodl trochu polétat: V 7:30 jsem vyrazil na Lysou horu. Lanovkou do půlky je to v pohodě, ale pěšky je to pořádný výšlap. 4 kilometry a 600 metrů převýšení. Nahoru jsem dorazil po deváté a pořádně propocený. Chvilku jsem si oddechl a pak si rozbalil padák. Předpověď počasí slibovala východní vítr (tedy z boku) a po desáté hodině se měla obloha zatahovat. Počítal jsem s tím, že termika boční vítr přetlačí, a naštěstí to tak bylo. I takhle ráno šly po sjezdovce nahoru pravidelné závany. Výhled do krajiny seshora z Lysé hory byl super.


Odstartoval jsem čelně a užíval si let dolů. Nad údolím jsem udělal pár zatáček a přistával jsem na neposekanou louku se staženýma ušima padáku. Bohužel jsem dostal křeč do pravé nohy (obě namožené výšlapem mi zatuhly cestou dolů) a tráva byla hodně vysoká, takže jsem se trochu vyválel, ale nic hrozného, zahučel jsem dolů jako do peřiny. Zdola na mě koukaly holky i sousedi, ale držkopád naštěstí přes stromy neviděli. Pěkný let, který jsem natočil na novou kamerku:


Sbalil jsem padák a dorazil do penzionu za Romčou a Adélkou. Nakrmili jsme maličkou a pak se vydali zase na chatu, kam dorazili Ivo s Marťou a Danka s Davidem. Vyrazili jsme společně na oběd na Kamínek. Bohužel tam byla velká skupina a jídlo se docela protáhlo, obsluha nestíhala. Jeli jsme s kočárkem nakrmit Adélku, ostatní se vydali lanovkou nahoru. My jsme si dali dezert na Kamínku. Navečer jsme se zase sešli na chalupě a popili pivko a trochu slivovičky. Dáša udělala k večeři králíka a uzené.

Ráno jsme se zase sešli na chalupě, natrhali si třešně domů a vyrazili před polednem. Cestou jsme se zastavili v Malé Skále, kde jsme se skvěle najedli v restauraci Boučkův statek. Naše druhá návštěva a určitě ne poslední. Domácí jídlo je tu fenomenální - veliké porce za rozumnou cenu.


Tady je sestřih výletu:

Žádné komentáře: