úterý 19. července 2016

Romči narozeniny

V úterý večer jsme vyrazili (celá rodinka) oslavit Romči narozeniny do restaurace Zelená Zahrada na Vinohradech. Ačkoliv jsme o tomto místě už hodně slyšeli, ještě jsme tu nebyli. Uprostřed vnitrobloku je nádherné venkovní posezení. Jídelní lístek nepatří k nejlevnějším, ale ani k nejdražším vzhledem ke skvělé kvalitě jídla. Kuchyně je fusion kombinací svěží středomořské kuchyně s originální čínskou kuchyní. Jako předkrm si Romča dala vynikající polévku ze žlutého kari, kokosového mléka s kuřecím masem a koriandrem. Štěpán si troufnul vyzkoušet černé vejce. Bylo podávané se sladkokyselou sojovou omáčkou a zeleninou, která dobře neutralizovala jeho výraznou chuť.

Jako hlavní jídlo jsme si dali grilované chapadlo z chobotnice na rizotu nero s koprovým olejem a wok z krevet s ananasem, chilli a listy mangoldu. Takhle dobrou chobotnici jsme měli naposledy na Madeiře. Super jídlo i fajn obsluha. Na dezert už bohužel nezbylo místo, i když nás hodně lákal grilovaný grilovaný ananas s kokosovou zmrzlinou a smetanovým karamelem. Tak příště. Adélka mezitím spinkala v kočárku a pokakala se chvilku před tím, než jsme vyrazili domů.

2 komentáře:

Unknown řekl(a)...

I am sorry to congrate your birthday late! Happy happy birthday to you Romana! it would be more special birthday with Adelka >0< I bet you enjoyed your special day. miss you

도은혜 řekl(a)...

lucy