pátek 23. září 2016

Karlovarsko - 2. den

Ráno jsme vstali brzo a nasnídali se. Adélka v noci hezky spala a moc se nebudila, tak jako v Praze. Venku už bylo dost chladno, jenom sedm stupňů. Pořádně jsme se oblékli a vyrazili do nedalekých Karlových Varů. Zaparkovali jsme na parkovišti na nábřeží Jana Palacha (kousek od ošklivého hotelu Thermal) a vydali se s kočárkem do centra. Všude na nás koukaly cedule v ruštině. Po ránu bylo ale město poloprázdné, takže jsme si v klidu prošli všechny prameny na kolonádě.


Doufali jsme, že si dáme někde kafe a něco sladkého, ale před devátou bylo všude zavřeno. Došli jsme až k Grandhotelu Pupp, kde zrovna otevírali v kavárně. Dva zákusky a dvě kávy vyšly na čtyři stovky, ale byly super.

Potom jsme vyjeli lanovkou za hotelem na mezizastávku Jelení skok. Tady je pěkná vyhlídka na obě strany kopce.U restaurace vedle jsme také ohřáli Adélce mlíčko.

Potom jsme zase sjeli dolů a po kolonádě se vrátili k autu.


Na oběd jsme se rozhodli zajet raději na okraj města do hospody U Šimla. A byla to dobrá volba. Oproti předraženému centru jsme si dali dobrou a levnou hotovku.
Odpoledne jsme vyjeli k hradu Loket. Cestou se nám bohužel začaly ozývat od motoru divné zvuky a na jedné křižovatce se dokonce Cactus nechtěl rozjet dopředu, plyn hučel naprázdno a na automatické převodovce se nezařadila jednička. Štěpán vypnul a znovu nastartoval motor a pak už jsme se rozjeli. Na displey auta se žádná závada neukazovala, ale při prudším zatáčení se zvuky od pravého předního kola ozývaly častěji. Dojeli jsme k hradu, Štěpán na parkovišti koukal pod auto, ale u kola nebyl vidět žádný defekt. Vydali jsme se na prohlídku, s tím, že auto zkontrolujeme ještě později. Adélku si dala Romča do manduky a prošli jsme si interiér hradu.


Nejfotogeničtější je ale stejně z venku.

Štěpán nastartoval auto a motor nezněl pořád dobře. Podíval se tedy pod kapotu. Mezi motorem u řemenu byl zaklíněný gumovoplastový díl, který je normálně zasazený nad tlumičem kola, a který při chodu motoru klepal o kovový díl vedle.

Zavolali jsme do servisu a poslali fotku uvolněného dílu. Bohužel k nejbližšímu servisu do Chomutova nebo Plzně to bylo dost daleko, ale prý se s tím dá jezdit i takto. Dojeli jsme tedy zpátky do ubytka. Auto se chovalo normálně, jenom jsme dávali pozor na větší díry na silnici, abysme šetřili oslabený tlumič. (Až v servisu v Praze se Štěpán dozvěděl, že vypadlý díl patří k zadnímu kolu, a že není možné, aby se dostal dopředu k motoru. Jediné vysvětlení tedy byla kuna, která ho tam zatáhla). Dojeli jsme na večeři zase do hotelu na Vítkově hoře.


Žádné komentáře: