sobota 24. září 2016

Karlovarsko - 3. den

V sobotu ráno jsme po snídani vyrazili objevovat krásy místního kraje. Venku bylo ještě chladněji, pět stupňů. Nad krajinou se válela mlha. Dojeli jsme k čedičovým varhanům, kam se jde od silnice jenom kousek lesem.Pak jsme pokračovali do Bečova nad Teplou, kde jsou vedle sebe hrad i zámek, ale takhle po ránu bylo ještě zavřeno. Cukrárna vedle byla naštěstí otevřená, kafe a koláč přišly vhod. Na cestu ven jsme si ještě koupili zapečenou oplatku, ale bylo v ní hrozně moc cukru, který navíc ani nebyl moc zkaramelizovaný, takže to nebylo zase až tak extra.

Dojeli jsme k rašeliništi na Kladské. Romča si dala Adélku do manduky a vydali jsme se na okruh kolem Kladského rybníka. Moc hezká procházka přírodou.
Jenom obě holky byly dost unavené. Došli jsme zpátky k parkovišti. Vedle je restaurace U Tetřeva. Ještě neměli otevřeno, ale při čekání jsme alespoň nakrmili Adélku. A také jsme potkali cestovatele, který přijel na elektro kole. Popovídali jsme si o Thajsku a byli jsme překvapeni, když nám řekl, že je v důchodu a je mu sedmdesát. Vypadal tak na padesát a energie měl na rozdávání.

Když otevřeli hospodu, sedli jsme si dovnitř a objednali si oběd. Ceny dost vysoké, ale také měli zvěřinové speciality a čerstvé ryby. Romča měla pstruha a Štěpán si dal půlku bažanta. Fajn jídlo.


Pak jsme potřebovali už zpátky na ubytko, ale nebylo to daleko. Odpoledne nám ještě zbyl čas, dojeli jsme k pramenu Smraďoch. Vyvěrá tady siřičitá voda, která je dost cítit po vajíčkách.

O kus dál autem je malá chráněná oblast s loukou a třemi křížky vedle, odkud je vidět dál do kraje.


Ve vesnici nedaleko je krásně opravený roubený statek.

Poslední zastávkou našeho výletu byl znovu Bečov nad Teplou. Dovnitř do zámku a hradu jsme nešli, pro Adélku by to ještě nebylo, ale prošli jsme se dole v zahradě.Pak jsme zašli na večeři vedle do restaurace Na Hradbách.

Po jídle už jsme se vrátili do apartmánu a šli brzy spát.

Žádné komentáře: