sobota 10. září 2016

Výlet do Kobylic

Úvodem velká zpráva: Martinka je těhotná! Gratulujeme a těšíme se na roli tety a strejdy z Prahy. :-)

O víkendu jsme konečně vyrazili na výlet (někam mimo Prahu), konrétně do Kobylic u Hradce Králové. Ubytování jsme našli přes Airbnb. Vyrazili jsme ráno a po hodině jízdy po dálnici jsme odbočili do Chlumce nad Cidlinou, kde jsem se zastavili u zámku. Prošli jsme se kolem dokola zahradami.

Pak jsme dojeli do Kobylic, kde nás přivítala maminka hostitelky. Ubytovali jsme se v rodinném domku v podkroví. Vyrazili jsme rovnou na výlet, na zámek Hrádek u Nechanic. Zajímavé jméno pro zámek, hlavně kvůli jeho vzhledu. Právě tu probíhal golfový turnaj, zdrželi jsme se jenom chvilku.

Pak jsme měli hlad, tak jsme se zastavili v Nechanicích v restauraci U Ságnerů, kde jsme si dali vynikající oběd.

Vrátili jsme se do Kobylic, aby se i Adélka najedla a vydali jsme se do Hořic. Naše první zastávka byla v cukrárně vedle tradiční výrobny hořických trubiček. Ochutnali jsme dva vzorky a dali si v horku ještě zrmrzlinu a točenou kofolu.

Pak jsme popojeli kousek nad město, kde je Masarykova věž samostatnosti. Je to památník obětem válek a zárověň rozhledna. Sem turisti moc nejezdí, tak jsme od pána, který to tu má na starosti, dostali soukroumou prohlídku. Výhled seshora byl fajn.


Vrátili jsme se do Hořic a stavili se v parku Gothard se spoustou soch. Zajímavé místo.
Cestou zpátky do Kobylic jsme ještě zajeli do Chlumu, kde je další rozhledna. Vstup byl zrovna zdarma, ale Romča a Adélka už byly unavené, tak si tatínek vyšlápl nahoru sám.


Dole je hospoda s venkovní zahrádkou, kde jsme se občerstvili za lidové ceny.

Navečer jsme zase dojeli k Ságnerům na jídlo.

Pak už jsme se vrátili do ubytování a potkali se i s moc příjemnou hostitelkou.

Večer jsme bohužel nechali otevřené okno, nalítali nám dovnitř komáři a byli jsme všichni včetně Adélky poštípaní. Ráno jsme vstali brzo a vydali se na cestu zpátky. Zastavili jsme se za rodinami v Milčicích a Třebestovicích a na oběd jsme už byli zpátky v Praze.

Žádné komentáře: