sobota 10. prosince 2016

Výlet do Tábora

Za těch pět let, co na Vinohradech bydlíme, pozorujeme změny v našem okolí. Přibylo hodně zajímavých restaurací, bister a kaváren. Na jednu z nich jsme narazili náhodou, když jsme šli kolem. Dřív tu dlouho býval bar a herna, kam by nás nenapadlo zajít. Nyní je nahoře útulná kavárna Prostá Přítomnost a bar se přestěhoval do sklepa. Obsluha je fajn a místo má příjemnou atmosféru. Dole se pořádají různé akce pro veřejnost. Káva byla vynikající, takhle dobrou snad mají jen v La Boheme nebo Pražírně, díky její jemnosti vůbec nepotřebujete sladit cukrem. Citronový dortík lemon meringue se také moc povedl. Zajdeme sem určitě znovu a jsme rádi, že se objevilo zase další dobré místo v našem okolí.

V pátek ráno se Adélka poprvé postavila a v neděli udělala i malé krůčky, přitom se držela svojí oblíbené růžové krabice na hračky. K pohybu jí motivovala prázdná krabička od kefírového mléka, na kterou chtěla dosáhnout.

V sobotu ráno jsme vyrazili na výlet do Tábora. Štěpán se sem vždycky rád vrací, vyrůstal tu jako kluk. Dorazili jsme ke Kotnovu, ale nebylo kde zaparkovat, všude plno aut. Po chvilce hledání jsme našli místo v jedné z uliček. Došli jsme na náměstí, kde byly pěkné vánoční trhy. Trochu jiné než v Praze, více řemesel a ručně dělaných výrobků.


Pokračovali jsme pěšky do městských sadů opodál.


Obloukem jsme obešli centrum a na oběd se stavili v restauraci Na chůdkách. Jídlo bylo výborné, ale čekali jsme na něj dlouho.
¨
Venku se mezitím udělalo krásně. Vydali jsme se přes náměstí směrem k nádrži Jordán.Z hráze u nádrže jsme se vydali zpátky do města. Ještě jsme se zastavili v kavárně Obývák, kde jsme si dali vynikající latté, nakrmili jsme Adélku a byl čas vyrazit zpátky do Prahy. Kotnov byl hezky osvícený zapadajícím sluníčkem.

Žádné komentáře: