pátek 20. ledna 2017

Curling

Druhý lednový víkend jsme zajeli do Třebestovic a Milčic. Navštívili jsme všechny příbuzné a také zašli s Marťou a Ivem na skvělý oběd do restaurace Na Jitrách v Semicích. Jídlo a obsluha tady fakt nemají chybu. V neděli jsme koukali na biatlon a prošli se venku. Adélka nám pořád dělá radost, roste jako z vody, leze po celém bytě a po nás. Jenom večer trochu hůř usíná, nechce být sama.

V úterý jsme zašli na večeři do One Café Karlín a dali si dobrého burgera.
V pátek večer jsme jeli i s babičkou do Zbraslavi. Štěpán dostal od Romči k Vánocům voucher na hodinu curlingu. Na Zbraslavi je nová moderní hala Třešňovka, kde je jsou dvě dráhy na curling, golfové simulátory, lukostřelba, stolní tenis a další možnosti sportovního vyžití.
Curling je týmový sport, ve kterém se hráči snaží dopravit po ledu své kameny co nejpřesněji do vyznačeného kruhu naproti. Cílem hráčů je umístit a udržet co možná nejvyšší počet kamenů svého družstva co nejblíže ke středu cílových kruhů a současně v tomtéž zabránit soupeřící straně vhodným umístěním svých odhozených kamenů. Tedy něco trochu jako petanque na ledu. V televizi to vypadá jako pohodová a nenáročná hra, ale zdání klame. Udržet rovnováhu na jedné klouzací botě není žádná sranda a zametání před dvacetikilovým žulovým kamenem už je vůbec pěkná dřina. Zkoušeli jsme postupně ve skupince sedmi lidí, jak poslat kamen naproti přes hřiště. Za prvé je těžké naučit se správně "slide", tedy odraz od mantinelu, a pak také správně odhadnout rychlost kamene. Buď nám vždy skončil na konci hřiště mimo bodovanou plochu, nebo naopak vůbec nedojel na druhou stranu. Pár pádů a modřin také bylo.


Ale fajn zážitek, i když nikdo ze skupiny začátečníků asi nečekal, že to může být tak technicky i fyzicky náročné.

Žádné komentáře: