pátek 24. března 2017

Na návštěvě u Evičky a Tomáše

Březen utíká rychle. Byli jsme s Adélkou zase plavat, upekli si výborné bezé a navštívili prababičku.

V sobotu ráno jsme vyjeli za Evičkou a Tomášem do Rohozce. Evička se před nedávnem vrátila z velké cesty po Srí Lance, Malajsii, Singapuru, Bali, Austrálii a Novém Zélandu.
Auto jsme měli úplně plné věcí na 3 dny. Vybalili jsme se, postavili postýlku pro Adélku, Evička nám dala k obědu vynikající domácí vývar a špagety. Pak jsme vyrazili do Kutné hory na výlet. Prošli jsme se kolem chrámu svaté Barbory.


Potom jsme uličkami sešli přes město a pokračovali s kočárkem parkem kolem říčky Vrchlice, probrali jsme všechno možné a odpoledne uteklo.


Navečer se k nám připojil Tomáš a všichni jsme dojeli do Čáslavi, kde jsme si v místní Kozlovně dali pivko a dobrou večeři.
V neděli dopoledne jsme se prošli s Adélkou a Evičkou po vsi. Známky jara už jsou všude pěkně viditelné.

Na oběd jsme společně vyjeli do restaurace Na Pašince. Evička i Romča znají provozního ještě z dob, kdy všichni pracovali v Hiltonu. Jídlo tu je super, o čemž svědčil fakt, že se venku krátce po jedenácté už tvořily fronty lidí.

Odpoledne nám Evička s Tomášem pohlídali Adélku, takže jsme sami vyrazili na výlet. Štěpán si nejdřív trochu potrénoval na jednom poli s padákem. Nešlo o létání, ale nácvik startu. Moc nefoukalo, takže jsme to po chvilce zabalili.

Potom jsme popojeli k pěknému zámku Žleby. Počasí bylo pořád nádherné, prošli jsme se kolem dokola.Pak jsme dojeli do Čáslavi, kde jsme pokračovali v procházce. Z náměstí jsme došli k Podměstskému rybníku a pak zase obloukem zpátky k autu na náměstí.


Odtud jsme popojeli k restauraci V Pivovaru na večeři. Po hodně dlouhé době jsme si objednali českou klasiku jako předkrm - šunkovou rolku s křenem. A byla fajn. Štěpán si pak dal skvělý steak a Romča těstoviny a tmavého Kozlíka.

Navečer jsme se vrátili k Evičce a Tomášovi, Adélka se rychle na návštěvě naučila šplhat po schodech a hrozně jí to baví (doma také).

Kolem osmé jsme jí uložili ke spaní a kluci ještě vyrazili na jedno do místní hospody. V Rohozci se točí pivo Rohozec (akorát nejde o místní pivovar, ale o Malý Rohozec u Turnova). A pivo je to dobré, navíc nás moc příjemně překvapila místní nekuřácká a vypulírovaná hospůdka. Tomáš se pak vyměnil s holkama, které na chvilku také zaběhly na drink.

V pondělí ráno jsme se rozloučili a vyrazili směr Praha. Evíku a Tomáši, díky moc za azyl i za hlídání! Moc jsme si to všichni včetně Adélky užili.
Cestou domů jsme se zastavili u Martinky, podívat se na malého Honzíka. Už je na něm hezky vidět, jak mu chutná mlíčko. Nakonec jsme byli i přes oběd a odjíždeli domů až po druhé hodině.

Žádné komentáře: