sobota 15. dubna 2017

Vranov nad Dyjí 2

Ráno jsme vstali a vypravili se na výlet. Naše první zastávka byla vyhlídka na vinici Šobes nedaleko od Znojma. Pěkné místo, vedle je jeden z bunkrů, kterých je tu v pohraničí dost.O kus dál je přímo vedle vesnice mnohem větší vojenský bunkr. Dovnitř se dá zaplatit prohlídka, ale nechtělo se nám hodinu čekat, tak jsme se jenom prošli kolem.


Pak jsme se krátce stavili v Novém Šaldorfu, kde Štěpán kdysi popíjel ve sklípku se spolužáky. Chvilku jsme si popovídali s majitelem vedlejšího sklípku, který nás nechal i nakouknout dovnitř.

Potom jsme dojeli do Znojma a zamířili rovnou na oběd. Jídlo v restauraci Tusto bylo fajn.

Po obědě jsme se šli projít po městě. Bylo hezky, na Horním náměstí byly Velikonoční trhy, kde jsme se na chvilku zastavili.


Pokračovali jsme k pivovaru a k rotundě svaté Kateřiny. Odtud je moc hezký výhled do okolí. V pivovaru už se nevaří původní Hostan, ten se přesunul do Brna, ale teď tu je Znojemské zemské pivo. Zchátralý pivovar odkoupilo město a postupně ho opravuje, akorát byl zavřený, takže jsme neměli možnost ochutnat.

Ze Znojma jsme jeli směrem k hranicím s Rakouskem, chtěli jsme se ještě zastavit na vyhlídce na rakouský hrad Hardegg, ale silnice za vesnicí Čížov byla zavřená. Vrátili jsme se tedy na ubytko a večer si dali v restauraci v kempu opodál.

Žádné komentáře: