neděle 16. dubna 2017

Vranov nad Dyjí 3

V neděli ráno jsme vyrazili na další okružní výlet po okolí. První zastávka byla na zámku Vranov nad Dyjí. Od parkoviště jsme vytlačili kočárek nahoru a pokochali se výhledem do údolí. Bylo hezky, ale vítr studeně foukal.Potom jsme se vrátili dolů k autu a dojeli ke zřícenině hradu Frejštejn. Z vesnice v údolí jsme vylezli nahoru ke zbytkům hradu, i tady je vyhlídka.


Dole pod hradem měl vystavená svá díla místní umělec.

Na oběd jsme se rozhodli zajít do místní hospody Na Kopečku. Ceny byly velmi lidové, ale vše bylo smažené a Romče to neudělalo moc dobře.

Dojeli jsme o kus dál, zaparkovali auto u lesa a pěknou procházkou došli k vyhlídce s bílým křížem na řeku Dyji.


Pak jsme popojeli ke hradu Cornštejn, který stojí u Vranovské přehrady. O Velikonocích byl ještě zavřený. Vyfotili jsme si ho alespoň z protilehlého svahu.

Další zastávka byla u hradu Bítov, který je na protilehlém svahu přehrady. Tady jsme se krátce rozdělili, Verča s Františkem se šli podívat na hrad a my s Adélkou jsme zašli do minizoo vedle, aby Adélka viděla zvířátka.


Sešli jsme se vedle ve středisku Rumburak, kde jsme si v místní restauraci dali lívance a kafe.

Pak už jsme zamířili zpátky na ubytování. V pondělí ráno jsme bez dalšího zastavování vyjeli do Prahy, abychom se vyhnuli zácpám. Hezký prodloužený víkend.

Žádné komentáře: