úterý 20. června 2017

Azory 5. den

Počasí po ránu vypadalo dobře, ale pak se začalo rychle kazit.
Chtěli jsme dojet k nejvyšší hoře ostrova Pico de Vara, ale v půlce cesty už docela vytrvale pršelo, takže jsme změnili plány a otočili se na druhou stranu.
Rozhodli jsme se pro prohlídku hlavního města Ponta Delgada. Nejdřív jsme se zastavili na jeho okraji na ananasové plantáži. V místním gift shopu je možné ochutnat i pálenku. Venku trochu mrholilo, ale počasí se začalo zlepšovat.


Potom jsme dojeli na vyhlídku od kostela Igreja do Alto da Mãe de Deus.


Pak už jsme vjeli do úzkých uliček města. Zaparkovali jsme vedle trhu a šli se podívat dovnitř. Ochutnali jsme čerstvý ananasový džus a koupili si banány a chleba.


Pěšky s kočárkem jsme šli dále do města. Je hezky upravené a čisté s chodníky dlážděnými černými a bílými kameny. Zastavili jsme se na náměstí Praca G.V. Cabral, kde je oblouk Portas de Cidade, tedy portál do města. Vedle jsme nakoukli do kostela Igreja de S. Sebastiao.
Pak jsme podél moře došli k pevnosti Forte de S. Brás.


Naproti je náměstí s pěkným stromem. A vedle je hezký kostel, vevnitř pěkně zdobený.


Chvíli jsme se ještě toulali uličkami města a v jednom malém parku jsme si dali svačinu.


Pak jsme vyrazili do větší zahrady Jardim António Borges. Moc pěkné místo s umělou grottou, jezírky a velkými stromy.
V kavárně na okraji jsme se občerstvili.

Odpoledne jsme vyrazili pryč z města. Dojeli jsme do Caloury, u přístavu se tu dá při odlivu koupat v bazénku. Do vody se nám ale moc nechtělo. Sedli jsme si vedle na brzkou večeři v Baru Caloura. Obsluha byla skvělá, jídlo i víno také. Štěpán si dal na začátek Lapas, tuhle specialitu měl naposledy na Madeiře. Pak jsme si dali grilované ryby - tuňáka, trigger fish a bluefin. Vynikající. Na závěr jsme se ještě podělili o ananasový koláč. Super večeře (60€, ale stálo to za to).


Večer jsme se ještě prošli po zahradě kolem vily, Adélka se podívala na pávy a pozdravila papouška.

Žádné komentáře: