středa 21. června 2017

Azory 6. den

Počasí po ránu nevypadalo vůbec dobře. Už podruhé jsme proto odložili výstup na nejvyšší horu Pico de Vara. Rozhodli jsme se zajet opět do Furnasu, kde jsme ještě neviděli spoustu věcí. Městečko leží v jednom ze tří sopečných kráterů a i tady je jezero (stejného jména). Cestou docela hodně pršelo, ale doufali jsme, že svahy kráteru mraky zadrží. A naštěstí ano, takže na vyhlídce Miradouro Do Pico Do Ferro bylo vidět pěkně na jezero i město.


Sjeli jsme dolů a zastavili se nejdříve u sirných vřídel. Tady už se platí vstupné, ale jenom symbolických 50 centů. Yellowstone, Island, ani Sicílie to není, ale pěkné místo to je. A mají tu jednu místní specialitu - Cozido, směs zeleniny a masa, která se brzo ráno ve velkých hrncích zahrabe do horké půdy a servíruje se k obědu. Některé restaurace si rovnou dávají reklamu nad hrnce.


Zarezervovali jsme si hotel Tera Nostra Garden, ale museli jsme čekat až do jedné. Šli jsme se tedy projít do zahrady za hotelem. Tady je vstup 8€ na osobu a zahrnuje i koupání v termálním jezírku. Úžasné místo plné exotických rostlin, chvílemi se člověk diví, že jsme vlastně ještě pořád v Evropě.Došli jsme obloukem zpátky do hotelu a sedli si do restaurace na oběd. Připomínala nám hodně La Rotonde v Alcronu. A také jde o čtyřhvězdičkový hotel. To jsme tak nějak nevěděli, takže jsme nakráčeli dovnitř v tričku a kraťasech. Jenom náš stůl obsluhovalo cca 6 lidí včetně someliéra. Ale je vidět, že jsou tu na turisty zvyklí a oběd byl velký zážitek. Cozido bylo vynikající - sirná pára dodá jídlu lehkou kořenitost, ale i bez ní jde o zajímavý pokrm - 5 druhů masa, klobásy a zelenina, to vše dohromady je pořádné sousto.


Přesto jsme na závěr ještě zvládli palačinku s ananasem napůl.

Pak jsme se vrátili do parku a vykoupali se v teplém termálním jezírku.


Odpoledne jsme vyjeli autem nahoru na okraj kráteru na další vyhlídku.

Potom jsme popojeli ke Castelo Branco, malé vyhlídkové věži na kopci.


Odtud jsme zamířili zpátky domů.

Ještě nebylo moc pozdě, a tak jsme se šli projít po okolí. V jednom kafé jsme si dali drink a vedle v supermarketu nakoupili pár věcí. Další fajn den, který jsme zakončili vínem z ostrova Pico a sýrem z ostrova São Jorge, který jsme koupili včera na trhu.


Žádné komentáře: