čtvrtek 22. června 2017

Azory 7. den

Po ranní ovocné snídani jsme vyrazili na východ k jednomu ze tří kráterů - tentokrát Lagoa do Fogo. Na jeho úpatí je Caldeira Velha, termální vodopád, kde se dá vykoupat. Voda má 38 stupňů. Po ránu se nám ale koupat nechtělo, navíc tu pořád někdo fotí, protože tu zastavují autobusy s turisty.Vrátili jsme se k autu a začali stoupat vzhůru a zastavili se na první vyhlídce na severní stranu ostrova.

Další vyhlídkové místo plné aut a turistů už bylo na kráter a jezero Lagoa do Fogo. Mraky se tu zastavují na úbočích a je to parádní podívaná. Název Fogo napovídá, že většinu roku tu je mlha, respektive mraky.O pár stovek metrů dál je další vyhlídka. Tady už jsme byli těsně pod základnou mraku. Také jsme viděli letět paraglidisty dolů, Štěpán jen tiše záviděl.Dojeli jsme na poslední vyhlídku, ze které je vidět na východ ostrova a na obě pobřeží zároveň.

Pak jsme sjeli dolů na jih do městečka Lagoa. Nejdřív jsme se šli podívat na koupání. Je tu hezké místo s bazénky u moře (jako na Madeiře).


Předtím jsme ale vyrazili na oběd. V restauraci u přístavu jsme si dali vepřové paté, chobotničkový salátek, jemný sýr podobný mozarelle, jako hlavní jídlo barracudu a červenou rybu parrot. Během oběda trochu víc fouknul vítr od moře a nadzvedl slunečník u vedlejšího stolu. Přistál na autě vedle na parkovišti a nechal drobný otisk na jeho střeše. Personál rychle sbalil i další slunečníky.


Po jídle jsme se došli vedle vykoupat. Akorát voda měla jenom 18 stupňů, tak jsme v ní dlouho nevydrželi.


Vyjeli jsme zpět domů, se zastávkou v obchoďáku. Doma jsme byli brzo, proto jsme se ještě rozhodli zajet k moři na severu. Zastavili jsme se na jedné vyhlídce a podívali se na místo, kde de dá koupat. Ale do vody už jsme nešli.Večer jsme uvařili Adélce zeleninu, sobě těstoviny a šli spát.

Žádné komentáře: