úterý 27. června 2017

Lisabon podruhé

V Lisabonu jsme přistáli v 16:48 a taxíkem se vydali do centra. Na taxíky byla hodně dlouhá fronta, ale stejně jako na letišti i tady jsme všechny předběhli díky Adélce. Taxikář jel docela závodně. Na ubytku v centru jsme byli rychle.

Recepční Artur nám doporučil restauraci João do Grão. Pěšky to bylo jenom kousíček. Dali jsme si codfish cake, ten za fotku nestál, ani rybí polévka nebyla nějak spešl. Hlavní jídlo už bylo o něco lepší - vepřové na koriandru s mušlemi a krevetky. Ale takový zážitek jako v první restauraci u nádraží to nebyl.

Rozhodli jsme se zajít na dezert do osvědčeného místa z minule - pekárny kousek pod náměstím Rossio. Tartík a sklenička portského nám zvedly náladu.

Ještě nebylo tak pozdě, a tak jsme se šli projít do města, sešli jsme nejdříve k moři na náměstí Comércio. U jeho vstupu je vítězný oblouk. A uprostřed náměstí je socha jezdce na koni, něco jako na Václaváku :-). Ale kolem dokola je podloubí a celkově je náměstí o chlup hezčí než u nás (a bez naháněčů do bordelů).
Došli jsme až k vodě a pak se vydali zpět.

Štěpán se jen na chvilku vzdálil od holek a už mu byl zase nabízen hašiš.
Vrátili jsme se do hotelu a šli spát.

Žádné komentáře: