čtvrtek 13. července 2017

Rakousko - kolem Dunaje 2

Ve čtvrtek jsme opět vyjeli po výletech kolem Dunaje. Jako první jsme se zastavili na nádherné vyhlídce Tausendeimerberg. Všude kolem vinice a na protějším kopci hrad Hinterhaus. Jenom vyškrábat se nahoru nám dalo zabrat, ale výhled stál za to. Akorát Adélka to v kočárku prospala.






Sjeli jsme zpátky k řece a koupili si meruňky. Akorát vyšly docela draze, ještě štěstí, že byly výborné. Popojeli jsme k hradu Seftenberg.



Na oběd jsme dorazili do Langenlois a přímo na náměstí se najedli. Vařené hovězí s bílým chřestem a křenem bylo super a tradiční houbová omáčka také.


Potom jsme se vydali do vinařství Jurtschitsch. Naposledy jsme tu byli v listopadu 2014. Hned na dvoře jsme potkali Markuse a ten zavolal Konstiho. Kluci nás provedli sklepem a ukázali nám, kde se co od minula změnilo. Popovídali jsme si jenom krátce, měli hodně práce, ale slíbili, že se uvidíme večer u Honzy na bbq.


Ještě jsme se stavili nahoře ve dvoře v degustační místnosti, ochutnali několik vynikajících veltlínů a koupili jsme si tři lahve domů.
Pak jsme znovu došli na náměstí a rozhodli jsme si ještě dát meruňkové knedlíky (v tvarohovém těstě) a kávu.

Vrátili jsme se k Honzovi do Krems a ten nás provedl sklepy Sepp Moser.


Večer jsme se sešli opět s klukama a ještě přišlo pár dalších vinařů, na grilu na zahradě jsme si opekli klobásky a vypili pár pivek. Fajn posezení v altánku.

Žádné komentáře: