pátek 4. srpna 2017

Po stopách Honest Guide

Už nějakou dobu koukáme na videa Janka Rubeše. Jeho poslední série o Praze, zvaná Honest Guide, se nám líbí tím, že ukazuje zajímavá a turismem nezkažená místa v Praze, kam kolikrát ani Pražák nezajde, protože o nich neví. Naplánovali jsme si tedy takový vlastní okruh po Praze. Dojeli jsme dvaadvacítkou nahoru za Hrad a vystoupili na zastávce Brusnice. Odtud stačí sejít kousek po schodech k malebnému romantickému hotýlku U Raka. Plán byl dát si uvnitř kafe (i interiér uvnitř roubenky a dvůr jsou tu moc pěkné), ale na webu neměli otvíračku kavárny, takže když jsme přišli, měli zavřeno. Škoda, tak snad příště. Celé místo je oáza klidu, na turisty tu skoro nenarazíte, zato když jsme projížděli kolem Hradu, fronta před zadním vstupem se táhla až k tramvajové zastávce. Vypadá to, že už jsou nenávratně pryč ty doby, kdy jste volně prošli do Hradu.

Pak jsme popošli kousek výš k Loretě, ale hlavně k Černínskému paláci vedle, kde jsme se podívali do moc pěkného parku.


Potom jsme prošli uličkou Nový svět. Za velkou zdí se tu skrývá nenápadné, zato pěkné dětské hřiště s altánkem.


Pak jsme došli na Pohořelec a nasedli znovu na tramvaj dolů do centra. Vystoupili jsme na Národní třídě a prošli skrz Quadrio, za kterým je točící se hlava Franze Kafky. Pak jsme prošli z Jungmannovy ulice pasáží do Františkánské zahrady a levně se najedli vedle v jídelně Světozor.

Po obědě jsme vyrazili tramvají na Anděl. Kousek výš pěšky je NH hotel. Když projdete podél recepce vlevo dozadu, dorazíte ke kavárně, ale hlavně k lanovce nahoru na kopec Mrázovka. Z lanovky je výhled na Prahu, nahoře je pěkná restaurace, ale ani tady jsme si nedali kávu, protože se nám nějak nikdo nevěnoval, přitom bylo úplně prázdno. Vyrazili jsme tedy parkem zpátky dolů se zastávkou na dalším dětském hřišti.Kafe jsme si dali dole na Andělu a pak už vyrazili domů. Fajn výlet.

Žádné komentáře: