sobota 12. srpna 2017

Zichovecký pivovar, zmrzlina 2AD, Lány a vyhlídka Pěnčina

V týdnu jsme zašli s Vendulkou do Grébovky a udělali si Aperol piknik. Skoro každý den jsme byli také na jednom z dětských hřišť v okolí.


Se Stáňou a Kubou jsme zašli do Puticy na večeři. Viděli jsme se i s Verčou. Při procházkách ulicemi jsme narazili na výchovný vzkaz za stěračem dvou špatně zaparkovaných aut.

V sobotu jsme vyrazili na výlet mimo Prahu: Na Okoř je céééésta, jako žádná zéééé sta, roubená je stro ma ma, kři vej ma....ano, první zastávka byla na Okoři. Zaplatili jsme třicet korun parkovné a vyrazili k hradu opodál. Hned vedle je louka, kde se konají festivaly a musí to tady být super.

Pak jsme dojeli autem do Zichovického pivovaru. Tohle místo má spoustu skvělých recenzí na internetu a není divu - výborné pivko a skvělé jídlo. Pošmákli jsme si na jehněčím kolínku a hovězích líčkách. Pivovar má také vlastní autobus, který obsahuje výčep a jezdí po festivalech a akcích.Ze Zichovce jsme vyrazili na jih do Kačic, kde je zmrzlinárna 2AD. Bez přehánění je to jedna z nejlepších zmrzlin, co jsme v Čechách měli. Koneckonců ji dodávají i do karlovarského Puppu a dalších restaurací v Praze. Dali jsme si božskou jogurtovou a zajímavou oříškovou nebo makovou.

Od zmrzlinárny jsme popojeli do Lán a prošli se parkem kolem zámku. Samozřejmostí tu jsou vojáci se zbraní, kteří stráží zámek. Ale parkem je možné se za 15 Kč na osobu volně pohybovat a skleník je také zajímavý. Nahlédli jsme i do kostelíku vedle.
Naší poslední zastávkou byla vyhlídka Pěnčina. Přípomněla nám podobné vyhlídky na Vltavu nebo na Sázavu.

Žádné komentáře: