sobota 16. září 2017

Krokodýlí zoo

V sobotu dopoledne jsme se sešli se Stáňou a Kubou v Holešovicích. Zašli jsme do krokodýlí zoo. V 10:30 bylo krmení, a také výklad s prezentací o životě krokodýlů. Dozvěděli jsme se hodně zajímavých faktů o tom jak loví.


Pak jsme pěšky vyrazili k přívozu a lodičkou se přeplavili na Střelecký ostrov. Loď je bezbariérová, pohodlná a zadarmo, respektive v rámci MHD.


Tady jsme zašli do restaurace Tiebreak, která se nedávno objevila v jedné z epizod pořadu Ano šéfe!. Obsluha byla super a jídlo také, pomalu pečený bůček v těstíčku byl fantastický, club sandwich fajn, polévky super, ale úplně nejlepší byl domácí nadýchaný dortík kremeš. Adélce navíc obsluha přinesla kobereček a hračky vedle stolu, takže návštěvu jsme si užili všichni.

Pak jsme se rozloučili se Stáňou a Kubou a vyrazili pěšky po nábřeží. Fajn procházka, pohledy na Hrad neomrzí.
Odbočili jsme do Starého města a nakoukli do knihovny.

V některých uličkách byly davy turistů, skrz které bylo těžké jezdit s kočárkem.

Na Příkopech jsme si koupili boty a pak už jeli domů. Když jsme vylezli na Míráku z metra, zaujala nás hudba z Americké ulice a rozhodli jsme se tam mrknout. A dobře jsme udělali, zrovna tu probíhal pouliční festival Zažít město jinak. Všude spousta stánků s uměním, jídlem a specialitami od lokálních podniků, workshopy, živá hudba i DJs. Super den

Žádné komentáře: