sobota 14. října 2017

Signál festival

Tak jako každý rok, i tentokrát jsme zašli na festival světla Signál. Jeho výhodou je, že hlavní atrakce jsou vždy na Vinohradech v našem okolí. Letošní akce se hodně povedla. Nejdřív jsme se sešli s Katkou a Míšou v Dezerterii. Po vynikající večeři a pár skleničkách prosecca jsme si stoupli do davu lidí na náměstí Míru. Videomapping byl skvělý - pohyblivé sochy ženských postav. Autor projektu Caryatids Yann Nguema po čtyři roky vyvíjel vlastní software aby mohl navodit dojem pohybu desítek tisíc kamenů. Tento videomapping totiž pracuje s každou z přibližně 50 tisíc cihel, které tvoří fasádu kostela sv. Ludmily. Hodně povedené.Pak jsme se přesunuli do Riegrových sadů a prohlédli si dílo zvané Submergence. Připomínalo nám Avatar, mohli jste totiž stát přímo mezi provazci světel. Adélce se to moc líbilo.

Pak jsme ještě došly do sadů Svatopluka Čecha, kde byly zavěšené svítící balony Soar. Ty už se nám zas tak nelíbily, a hlavně bylo hodně pozdě, takže jsme spěchali domů uložit Adélku. Zaujal nás prodej svítících nafukovacích balonků, ale jeden stál stovku, tak jsme ho raději oželeli.

V sobotu ráno přišlo babí léto. Dojeli jsme autem do Milčic a zastavili se za pradědou, abysme ho alespoň trochu povzbudili. Pak jsme si dojeli na oběd do Peček a potom se ještě zastavili za prababičkou v Třebestovicích.Večer jsme se sešli na Jiřáku s Ivou, Ladou a Jirkou. Prohlédli jsme si Axiom, další instalaci na festivalu Signál. Tři kostky, kolem kterých se dalo voně chodit, pulzovaly světlem na hudbu.


Pak jsme se rozhodli, že se ještě znovu podíváme do Riegráčů na Submergence. Jirka nám pohlídal kočárek a s celou rodinkou jsme si vychutnali zajímavou světelnou podívanou.Žádné komentáře: